hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ankara'da TEKNOFEST coşkusu... Mustafa Varank: Gençlerimiz güçlü Türkiye'yi inşa edecekler

  Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Ankara'da düzenleniyor. TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank, CNN TÜRK'e yaptığı açıklamada, "Dün 500 bin vatandaşımızı burada misafir ettik. Gençlerin teknolojiye ilgileri çok yüksek. Gençlerimizin önüne rol modeller koymamız lazım. Sayın Selçuk Bayraktar bu işin fikir babası. Gençleriz güçlü Türkiye'yi inşa edecekler" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2018 yılından bu yana gerçekleştirilen Teknofest bu sefer Ankara'da düzenleniyor. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde yürütülen Teknofest'e 125 kurum katılıyor.

  CNN TÜRK'e açıklamalarda bulunan TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mustafa Varank şu ifadeleri kullandı:

  Gençlerin teknolojiye ilgisi var. Dolayısıyla teknolojiye olan ilgilerini de farklı şekilde gösterebiliyorlar. Gerçekten Teknofest ayakları yere basmayan festival. Cumhuriyet'imizin 100. yılını kutlarken farklı bir konseptle gidelim dedik. Bu sene 3 tane Teknofest düzenleniyor. İstanbul'u geride bıraktık, şimdi Ankara'dayız. İnşallah daha sonra İzmir'de de Teknofest coşkusu devam edecek.

  Dün Ankara'da 500 binli rakamları zorladık. 500 bin vatandaşımızı burada misafir ettik. Azerbaycan'dan da misafirlerimiz var.

  "GENÇLERİN TEKNOLOJİYE İLGİLERİ ÇOK YÜKSEK"

  Gençlerin teknolojiye ilgileri çok yüksek. Gençlerimizin önüne rol modeller koymamız lazım. Sayın Selçuk Bayraktar bu işin fikir babası. Gençleriz güçlü Türkiye'yi inşa edecekler. Yola çıkarken acaba tutar mı tutmaz mı diye düşünmüştük.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Burada Selçuk Bey'in hakkını teslim etmemiz lazım, Sayın Cumhurbaşkanımızın da hakkını teslim etmemiz lazım.

  Bir sene İstanbul, bir sene farklı şehirlerde Teknofest düzenleniyordu. Ankara'da ilk kez düzenlendi. Ankaralıların ilgisi yüksek. İzmir'den de büyük bir coşku bekliyoruz. 27 Eylül'de İzmir'de. Pazar gününe kadar vatandaşlarımızı buraya bekliyoruz sonra İzmir'e bekliyoruz.

  Kaan projesi gerçekten beklenenden çok daha hızlı gelişiyor. Burada onlarca firmamız var. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow