Anonymous siyasi parti kurdu

Anonymous siyasi parti kurdu

Anonymous siyasi parti kurdu

Ünlü hacker grubu Anonymous, şimdi de siyasete giriyor. Hacker grubu birkaç gün önce bir video yayınlayarak, The Humanity Part adında bir siyasi parti kurduklarını duyurdu

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyanın en ünlü hacker grubu olan Anonymous, adından söz ettirecek işler yapmaya devam ediyor. Genellikle siyasi mesajı olan siber saldırılar düzenleyen ve kendilerini hacker değil hacktivisit olarak tanımlayan hacker grubu, şimdi de siyasete atıldı. Anonymous, ABD’de kendi siyasi partisini kurdu. Bu siyasi parti The Humanity Party, ya da kısaca THumP adını taşıyor.

Birkaç gün önce yayınladıkları açıklamayla The Humanity Party’nin kurulduğunu duyuran grup, bu siyasi partiyi kurarak istedikleri değişiklikleri gerçekleştirmek için sistemin içinde çalışabileceklerini açıkladı.

Göçmenler ve sığınmacıların acı hikayesi: Çabuksığınlar

Tabii bu yeni siyasi parti Anonymous’un bilindik yasadışı aktiviteleriyle bağlantılı olmayacak. Hacktivisit grubu bunun yerine yasaları kullanarak istediklerini elde etmeye çalışacak. Hatırlayacağınız gibi daha önce de korsanlardan oluşan bir grup, İsveç’te Pirate Party adlı bir siyasi parti kurmuş ve hatta parlamentoya girmeyi başarmıştı.