hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AnTuTu listesi tamamen yenileniyor

  AnTuTu listesi tamamen yenileniyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  AnTuTu, Android kullanıcılarını yakından ilgilendiren listesi yakında birçok yeni modele ev sahipliği yapacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AnTuTu listesi sil baştan yenileniyor! Akıllı telefon dünyası her geçen günn gelişmeye ve geliştikçe de güçlenmeye devam ediyor. Çok değil birkaç sene öncesine kadar AnTuTu puanlamasında 500.000 puanı geçen ilk telefonlar sayfa sayfa haber yapılırken, şimdilerde bir milyon puanlı telefonların havada uçuşması durumun geldiği noktayı açıkça gözler önüne seriyor.

  Her ne kadar AnTuTu o zamanlardaki popülaritesini kaybetmiş olsa da yine de platform tarafından paylaşılan “enler” listesi hala birçok kullanıcı için önemli bir referans noktası. İşte bu nedenle Kasım ayı için hazırlanan ve en hızlı akıllı telefonların yer aldığı listeyi bir kez daha paylaşmak istedik. Çünkü bu liste Aralık sonu itibariyle baştan sona değişmiş olacak.

  Kasım ayının son günü itibariyle piyasada bulunan akıllı telefonlara göre hazırlanan listenin başında 1.117.968 puanla Asus’un performans canavarı ROG Phone 6 yer alıyor. İkinci sırada bu cihazın kardeşi olan ROG Phone 6 Pro yer alırken, üçüncü sıraya ise bir başka Asus modeli olan ZenFone 9 yerleşiyor. Tabi Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin kasım ayının ortalarında tanıtılmış olması nedeniyle bu listede hiç yeni yonga setinden güç alan telefon modeli göremiyoruz. Haliyle de ilk üç sıra içerisinde Snadpragon 8+ Gen 1 yonga setinin ağır üstünlüğü var.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İlk 10 içerisinde ise yalnızca 1 adet Dimensity 9000 yonga setli akıllı telefonun bulunduğunu ki onun da Vivo X80 olduğunu söyleyelim. İşte ocak ayı itibariyle yenisi yayınlanacak olan listede bu defa birçok Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alan telefon bulunacak ve artık muhtemelen listenin tamamı 1 milyon puan barajını aşacak cihazlar olacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow