Apple, AirPods Pro sorununu kökünden çözecek

Apple, AirPods Pro sorununu kökünden çözecek

Apple, AirPods Pro sorununu kökünden çözecek

Müşteri sadakatinin hakkını vermek isteyen Apple, onlardan gelen her tür geri bildirimi bir hayli ciddiye alıyor. Son olarak, bir süredir AirPods Pro kullanıcılarının muzdarip olduğu bir şikayetlerinin olduğu biliniyordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Buna göre AirPods Pro’nun üzerinde bulunan ve ses açıp kapama işlevine de sahip olan dokunmatik tuşlar, fazla hassas olduğu için kulaklığı düzeltme, geçici olarak kulaktan çıkartma gibi durumlarda, yanlışlıkla dokunma nedeniyle ses düzeyini kısıp yükseltebiliyor.

Bir süredir aslında gerçekte var olmayan ancak sorun olarak algılanan bu duruma bir çare bulması istenen Apple, müşterilerinin şikayetlerini dikkate aldı ve iOS 16.1 sürümünün içerisine yeni bir özellik entegre etti.

Buna göre, kararlı sürüm servis edildiği zaman iPhone kullanıcıları Erişilebilirlik ayarlarından kulaklıklarını bularak buradan dokunmatik ses tuşlarını pasif hale getirebilecekler. Bu sayede dokunmatik tuşlar istenildiği zaman devre dışı bırakılacağı için yanlışlıkla ses kısma ya da ses açma gibi sorunların da önüne geçilmiş olunacak.