Apple bu iPhone modellerinin fişini çekti!

Apple genel olarak ürünlerine uzun zaman yazılım desteği veriyor. Mesela iPhone 5, iOS 6 sürümüyle piyasaya sürülmüştü ve iOS 10'a kadar güncelleme aldı. Tabii ki Apple belirli bir süre sonra yazılım desteğini kesiyor. Eğer elinizde bu iPhone'lardan biri varsa artık yazılım güncellemesi alamayacaksınız. (Sabah)Apple'ın eskide kalan iPhone modellerinden birini kullanıyorsanız dikkat! Apple, iOS güncellemesi yaptıkça bazı telefonlar artık Apple tarafından desteklenmiyor. Peki bugüne kadar hangi telefonlar 'ölüm'e terk edildi?

Apple'ın yıllar önce satışa sunduğu ve geniş ekranıyla dikkat çeken iPhone 6S Plus modeli artık Apple'ca desteklenmiyor.
iPhone 6S için de durum pek farklı değil. Elinizde bu telefon varsa artık güncelleme alamıyorsunuz demektir.
iPhone 6 Plus ise iPhone 6S serisine göre çok daha önce Apple desteğinden mahrum kalan bir telefon oldu.
iPhone 6 ise iPhone 6 Plus'ın küçük ekranlı olan modeli ve o da artık Apple desteğine maalesef sahip değil.
iPhone 5S, iPhone SE'den önce karşımıza çıkan minik ebatlı son telefon... Ancak cihaz hayli eskidiğinden Apple'ın destek listesinden çıkarılmış durumda.

iPhone 5C ise satışa çıktığında Apple'ın daha düşük fiyatlara sahip olan bir telefonuydu; ancak bu model de 'demode' oldu bile!
Apple'ın yazılım desteği sunmayı çoktan bıraktığı diğer cihazlar ise şöyle:

iPhone 5
iPhone 4S gibi eski telefonlar yıllardır eski iOS sürümlerini kullanıyor ve yeni iOS güncellemeleri bu cihazlara sunulmuyor.
iPhone 4'e iOS 13 güncellemesinin gelmesi halinde zaten telefonun yüksek performansta çalıştırması elbette mümkün değil.

iPad 3G

iPod nano (4. nesil)

Bu tasarımı unutmak ne mümkün! İlk günden kapış kapış satan iPod nanu'nun bu nesli de artık yalnız ve desteklenmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS