hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Apple Glass için ilk somut adımlar yakında atılabilir

  Apple Glass için ilk somut adımlar yakında atılabilir
  expand

  Apple CEO’su Tim Cook, AR sektörünün geleceği hakkında önemli bilgiler verdi. Cook, Apple Glass üzerine de bazı söylemlerde bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Apple'ın tanıtmadan satışa sunduğu yeni iPad'ler

  Apple’ın önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı yeni iPhone modelinin en önemli özelliği barındırdığı kamerası olacak. Bu kameranın özel bir lens sistemine sahip olacağı ve çeşitli yüz tanıma sistemlerinde kullanılabileceği iddia ediliyor. İnsan yüzündeki en ufak detayları bile algılayabilen bu kameranın, Apple Glass ismindeki yeni AR teknolojisinde de karşımıza çıkabileceği ortaya çıktı.

  Bilindiği üzere Apple Glass hakkındaki ilk söylentiler geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Fakat bu konuda somut bir bilgiye rastlayamamıştık. Dolayısıyla bu proje tamamen söylenti aşamasında kalmıştı.

  Geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e konuşan Tim Cook, Apple Glass’ın geleceğine ilişkin ufak ip uçları verdi. AR sektörünün VR’a göre daha avantajlı olduğunu belirten Cook, bu alandaki rekabetin yok denecek kadar az olduğunu dile getirdi. İnsanlar için AR teknolojisinin gerekli bir ihtiyaç olduğunu savunan Apple’ın yetkili ismi, VR’ın ise gelip geçici olduğunu söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cook’un bu söylemleri, iPhone 8 için geliştirilen yeni kamerayla Apple Glass’ın geliştirilebileceği iddialarına neden oldu. Açıkçası bu biraz uç bir teorem. Fakat yine de imkansız değil. Zira Apple’ın bu tarz bir proje için istekli olduğu bilinen bir gerçek. Hazır bu derece gelişmiş bir kameraya sahipken neden Apple Glass projesi gerçekleşmesin? Bekleyip göreceğiz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow