hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Apple Glass ile ne zaman tanışacağız?

  Apple Glass ile ne zaman tanışacağız
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple uzun süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Keza şirketin CEO’su Tim Cook da zamanında Apple Glass’ın varlığını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Peki Apple ilk akıllı gözlüğünü ne zaman tanıtacak?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şimdiye kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sızdırılmadı. Fakat yine de Eylül’de gerçekleşecek olan etkinlikte ilk iGlass’ın tanıtılacağına dair bazı umutlar var. Yine de Apple’ın akıllı gözlük konusunda biraz mesafeli davrandığını biliyoruz.

  Cupertino merkezli teknoloji devi önümüzdeki günlerde iPhone 15 modellerini tanıtacak. iPhone 15 ile birlikte yeni Apple Watch 9, yeni AirPods ve küçük bir ihtimal de olsa ilk Apple Glass’ın tanıtılması bekleniyor.

  Eğer Apple bu etkinlikte de akıllı gözlüğünü tanıtmazsa muhtemelen ilk akıllı gözlük Facebook’tan gelecektir. Malum Facebook şu aralar Ray&Ban ortaklığı ile ilk akıllı gözlüğünü geliştiriyor. Hatta geçtiğimiz gün bu gözlüğün görselleri de sızdırılmıştı.

  Apple’ın akıllı gözlük konusunda aceleci davranmamasının temel nedeni ise gözlükte yer alacak olan kamera düzeni. Malum kişisel veriler ve gizlilik gibi unsurlar, gözlüğün kullanımının önüne hukuki engeller çıkarabilir. Apple muhtemelen bunlardan çekindiği için gözlük tarafında çok aceleci davranmıyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow