Apple Glass ne zaman gelecek

Apple Glass ne zaman gelecek

Apple Glass ne zaman gelecek

Apple CEO’su akıllı gözlükler ile ilgili bazı önemli söylemlerde bulundu. İşte söylenenler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple’ın şu aralar AR teknolojisi üzerine önemli yatırımlar yaptığını zaten biliyoruz. Keza bu departman için yapılan yatırımlardan iPhone X lansmanında da bahsedilmişti. Hatta Apple, IKEA gibi bazı firmalarla AR konusunda önemli ortaklıklar yapacağını da açıklamıştı. Özellikle Tim Cook, akıllı gözlükler ve AR teknolojisinin önümüzdeki dönemde VR’ın da önüne geçeceğini söyleyerek önemli bir iddiada bulunmuştu.

Apple’ın AR teknolojileri üzerine bu kadar fazla yatırım yapması, Apple Glass isimli akıllı gözlüğün geliştirme aşamasında olduğuna dair dedikoduların yayılmasına neden olmuştu. Fakat bu dedikodular geçtiğimiz gün en yetkili ağızlar tarafından yalanlandı. Tim Cook, akıllı gözlükler ile ilgili yaptığı bir açıklamada şunları söyledi;

“Akıllı gözlükler için henüz erken. Şimdilik insanları memnun edebilecek bir akıllı gözlük üretmek çok da mümkün değil. Çünkü mevcut teknoloji bunu yeterli kılmıyor. Apple olarak birşeyleri ilk yapan biz olalım diye bir derdimiz yok. Biz her zaman en iyisini yapmak istiyoruz”

Öyle görünüyor ki Apple logolu bir akıllı gözlük için daha uzun süre beklememiz gerekebilir. En azından Apple’ın bu konuda bazı çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Fakat Tim Cook’un da belirttiği üzere akıllı gözlükler için şimdilik erken. Zira daha VR teknolojisi bile yolun başında diyebiliriz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber