hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Apple Google Glass’a rakip oluyor

  Apple Google Glass’a rakip oluyor
  expand

  Giyilebilir teknolojilerin hızla popüler hale geldiği günümüzde, firmalar da boş durmuyor ve bu alana yatırım yapmaya devam ediyorlar. Uzun süredir beklenen Apple’ın akıllı gözlükleri ise yeni haberleriyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Wall Street analisti Munster’a göre gözlüklerin çıkışı iPhone satışlarını zirveye taşıyacak. iPhone kullanımı ciddi derece kolaylaştıracağı düşünülen Apple Glasses, Munster’a göre ilerleyen dönemde tüm akıllı telefonlardan daha çok satılabilir. Ayrıca Munster, Apple Glasses’ın tam oturmasının ardından Apple’ın gelirlerinin büyük kısmının artık iPhone olmayacağını da sözlerine ekledi. Fakat en azından ilk aşamada gözlüğün çalışması için bir iOS cihazına bağlanması gerekecek.

  3 Boyutlu Kamerası Olabilir

  Gözlük için çalışmalara hız veren Amerikalı şirket, hala cihazın kullanışlılığını arttırmak için çalışmaya devam ediyor. Her ne kadar Foxconn yetkilisi pil ömründen tasarruf amacıyla cihazda kamera yer almayacağını savunsa da son rapor gözlükte 3 boyutlu tespit özelliğine sahip kamerayla geleceğini söylüyor. Böylece nesne tanımlamaları da daha rahat yapılabilecek ve gözlüğün yardımcı olması kolaylaşacak. Siri sayesinde telefon cepten çıkmadan birçok işlevin yerine getirilebileceği de düşünülüyor.

  Projeyi Çok Ciddiye Alıyor

  Üretici konuyla ilgili olarak birçok üst seviye mühendisi işe almış durumda. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu alanda ciddi yatırımlara imza atan Amerikalı şirketin üzerinde çalıştığı tek proje de bu değil.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow