Son Dakika

Apple iPhone 8 için değişim programını neden başlattı?

A A

05.09.2018 - 13:00 | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Apple, iPhone 8 için değişim programını başlattığını duyurdu. Peki, Apple iPhone 8 için değişim programını neden başlattı? Bu değişim programı hangi sorunları kapsıyor? İşte Apple iPhone 8 değişim programının detayları!

Apple iPhone 8 için değişim programını neden başlattı?

Cupertino merkezli teknoloji devi, zaman zaman cihazlarının seri üretimine bağlı olarak sorunlar yaşayabiliyor. Yaşanan bu sorunları ücretsiz değişim programları ile telafi eden Apple, şimdi de iPhone 8 için değişim programını başlattı. Peki, iPhone 8 modellerinde nasıl bir sorun meydana geldi?

Apple’ın açıklamalarına göre; bazı iPhone 8 modellerinin logic kartında sorun tespit edilmiş. Logic kartında yer alan CPU, RAM ve diğer entegre bileşenler meydana gelen hatadan dolayı bazen sorun yaşatabiliyor. Bu sorunlar arasında cihazın yeniden başlatılması, ekran donması ve iPhone 8’in açılmaması gibi durumlar yer alıyor.

Apple’ın ücretsiz olarak başlattığı değişim program; Eylül 2017 ve Mart 2018 tarihleri arasında ABD, Avustralya, Çin, Hong Kong, Hindistan, Macau ve Yeni Zelanda ülkelerinde satılan iPhone 8 modellerini kapsıyor.

Apple iPhone 8

Apple, bu sorunun iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinde yaşanmadığını, eğer bu tarihler arası belirtilen ülkelerden iPhone 8 satın aldıysanız değişim programına katılmanız gerektiğini belirtiyor.

Buradan iPhone 8’in logic kartında sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.