Son Dakika

Apple metalden cama geri mi dönüyor?

A A

21.05.2016 - 15:00 Son Güncelleme:

Teknoloji dünyasındaki söylentiler artık iPhone 7 modelinin de ötesine geçti. 2017 yılında duyurulacak iPhone modeli hakkında ilginç bir iddia var. Apple’ın tedarikçi firmalarından biri firmanın cam yüzeye geri döneceğini iddia ediyor.

Apple metalden cama geri mi dönüyor?

Başarısı halen daha konuşulan iPhone 4 ve iPhone 4s modellerinin günümüzdeki iPhone modellerine göre en dikkat çeken tarafı, cam arka kapaklarıydı. Darbelere karşı dayanıksız olsa da tasarım açısından baktığımızda son derece şık olan cam yüzeye sahip telefonlar Apple tarafında geri gelebilir.

Apple, iPhone 4s modelinden sonra tamamen alüminyum gövdeye geçiş yaptı. Ancak diğer üreticiler bundan vazgeçmedi. Günümüzde bile güncel bazı amiral gemileri (örneğin Galaxy S7 ve S7 Edge) cam arka kapağa sahip.

Tasarım ve donanım olarak Apple’dan beklentiler giderek artıyor. Kablosuz şarj, hızlı şarj, kıvrımlı ekran, daha iyi kamera, daha yüksek bir donanım seviyesi gibi özellikler beklenenlerden sadece birkaçı. Tasarım tarafında ise beklentiler arasına cam arka kapak dahil oldu.

İddia, Apple’ın tam anlamıyla önü ve arkası camdan oluşan bir telefon üreteceği yönünde. Seramik gövdeye sahip telefonların bile üretilebildiği günümüzde bu mümkün olabilir ancak pek mantıklı görünmüyor. Dolayısıyla %100 cam gövde şimdilik pek mantıklı bir iddia değil. Ancak arka yüzeyin tekrar cam olması ihtimaller arasına alınabilir.