Apple Music yeni bir tasarım alacak

Apple Music yeni bir tasarım alacak

Apple Music yeni bir tasarım alacak

Apple, henüz Spotify Wrapped ile aynı seviyede olmasa da, özelliği çok daha şık bir deneyim haline getirmek için yeniden tasarlanacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öncelikle, Replay ayrıntılarınızın tamamına (en çok çalınan parçalarınızın bir çalma listesine sahip olan) Apple Music uygulamasından ziyade yalnızca web üzerinden erişebileceksiniz.

Sayfanın üst kısmında, müzik dinleyerek kaç dakika harcadığınızı ve yılın en iyi şarkısını, sanatçısını, albümünü ve türlerini içeren hikayeler tarzı bir öne çıkan makara göreceksiniz. Sayfanın aşağısında en iyi 10 şarkı, sanatçı ve albüm listeleri ve en iyi beş çalma listeniz bulunur. Dahası, belirli bir sanatçı için ilk 100 dinleyici arasında olup olmadığınızı göreceksiniz.

Kişisel istatistikleri sosyal platformlarda veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. iOS’ta Replay boyunca noktalı paylaşım düğmeleri vardır ve birine dokunmak normal paylaşım sayfasını getirir.

Bu arada Apple Music, yılın en çok Shazamlanan şarkılarını içeren yıl sonu listelerini yayınladı. The Kid Laroi ve Justin Bieber, “Stay” ile hizmetin 2022’nin en popüler şarkısına sahip olurken, Bad Bunny’nin Un Verano Sin Ti adlı şarkısı Apple Music’in en büyük albümü oldu. En iyi 100 şarkı listesinde hip hop 32 parça ile türler açısından başı çekerken, onu pop (23), R&B/soul (11), Latin (sekiz) ve J-Pop (altı) takip ediyor.