Apple ürünlerinin kullanım süresi 3 yıl

Apple ürünlerinin kullanım süresi 3 yıl

Yayınlanan yeni rapora göre, ortalama bir Apple kullanıcısı mobil cihazını her yıl 3 yılda bir değiştiriyor. Bu rakam diğer telefon markalarından daha uzun bir süre.

Söz konusu teknolojik cihazlar, özellikle de telefonlar olunca cihazların kullanım süresi pek de uzun olmuyor. İnsanlar yeni modeller çıktıkça telefonlarını değiştirmek için mağazalara akın ediyorlar. Peki ortalama bir kullanıcı telefonunu veya diğer mobil cihazlarını ne sıklıkla değiştiriyor. Apple’ın yayınladığı açıklamaya göre şirketin ürünleri için bu süre 3 yıl.


Amerikalı teknoloji tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan açıklamada, kullanıcıların Apple Watch’u 3 yıl boyunca kullanacağı, bu tarihten sonra ise cihazı yeni bir modelle değiştireceği ifade edildi. Aynı durum iPhone’lar için de geçerli. Yani bu iPhone satın alan insanların büyük bölümü, 3 yıl sonra yeni bir modele geçiş yapacaklar. MacOS ve tvOS işletim sistemli cihazlar için ise bu sürenin 4 yıl olduğu açıklandı. Normal telefonlar için kullanım süresinin ortalama 2 yıl olduğu göz önüne alındığında anlaşılıyorki iPhone’ların kullanım ömrü daha uzun oluyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS