Apple'dan iPhone 5 ve 5C sahiplerine müjde

Apple'dan iPhone 5 ve 5C sahiplerine müjde

Apple'dan iPhone 5 ve 5C sahiplerine müjde

Apple'ın son iOS güncellemesi 10.3'ün 32 bitlik işlemcileri desteklememesi nedeniyle iPhone 5 ve 5C güncellemeden faydalanamamış ve bu iki telefona olan desteğin sona erdiği sonucuna varılmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Apple'ın artık desteklemeyeceği iPhone ve iPad modelleri

Durumun en azından şimdilik böyle olmadığı ortaya çıktı. Apple 10.3 güncellemesini alamayan iPhone ve iPad'ler için 10.3.1 güncellemesini yayınladı.

Bu versiyon Apple A6 SoC işlemcisini kullanan iPhone 5 ve iPhone 5C'nin iOS'larını 10.3'e güncellemelerini sağlıyor.

Ancak Apple'ın 32 bitlik uygulamalara olan desteği yakında sona erecek. Nedeni ise şu an beta olan iOS 10.3.2 versiyonunda 32 bitlik uygulamaların çalışmıyor olması.

Güvenlik güncellemesi olarak yayınlanan iOS 10.3.1'le sadece bu iki telefon değil aynı zamanda iPad 4. jenerasyon ve sonrasıyla iPod Tocuh 6. jenerasyon ve sonrası da iOS'larını yükseltme imkanına kavuştu.

Bu cihazlara sahip olan kullanıcılar 10.3.1 güncellemesini Ayarlar tabınıda Yazılım Güncelleme'ye tıklayarak indirebilirler. Ne olursa olsun güncelleme öncesinde telefonunuz için back up işlemi yapmayı unutmayın. Ayrıca güncellemeyi indirirken şarjınızın en az yüzde 50 dolu olduğundan ve Wi-fi'ye bağlı olduğundan emin olun.