Apple'dan koronavirüs önlemi

Apple'dan koronavirüs önlemi

Genellikle hassas yaklaşımlara sahip olan Apple koronavirüsü taşıyan çalışanları için yine aynı hassasiyeti gösterdi.

Bunun nedeni ise bu hastalık nedeniyle 4000 civarında kişinin ölmesi. Şirket bu nedenle çalışanlarına karşı son derece hassas davranıyor diyebiliriz. Elbette burada Apple için önemli olan kendi kar miktarının azalmaması.


Hastalıklar ve çeşitli finansal zorluklar nedeniyle zor günler yaşayan Apple şirketi, büyük badireler atlatıyor. ABD gibi ülkelerde meydana gelen salgınlar ise çok daha ağır sonuçlara neden oluyor. Bu durum Apple gibi şirketlerin buna göre önlem almasını sağlıyor.


Şirket tarafından yapılan açıklamalarda bu virüsün tahmin edilenden çok daha ağır sonuçlar getirdiği ifade edildi. Bu nedenle Apple çalışanlarına genellikle evden işlerini halletmeleri gerektiği söyleniyor.


Şirket politikaları çerçevesinde yapılan tüm bu müdahaleler sonucunda Apple çalışanları bu virüsten korunabildi. Şimdi ise şirket koşulsuz şartsız, Corona virüsü semptomu gösteren çalışanlarına izin vereceğini söyledi.


Apple yetkilileri herhangi bir doktor raporu istemiyor. Sadece belirtilerin gösterilmesi yeterli olacaktır. Ayrıca işten kovulmak gibi bir tedirginliğin olması da gerekmiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS