Artırılmış gerçeklik ile ayaklarını ölç

Artırılmış gerçeklik ile ayaklarını ölç

Artırılmış gerçekliğin hemen her alanda kullanıldığını söylemek mümkün. Savaşlardan mutfaklara kadar tüm alanlarda görmeye başladığımız artırılmış gerçeklik, bundan sonra ayaklarınızı ölçmek için de kullanılacak. Nike Fit uygulaması, bu konuda müşterilere önemli bir destek verecek.

Artırılmış gerçeklik kullanarak ayağınızı ölçmek istiyorsanız öncelikli olarak Nike Fit uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı indirdikten hemen sonra, ürün sayfasına geçmeniz ve bir ürün beğenmeniz gerekiyor.


İşin püf noktası da burada devreye giriyor. “Ayaklarını ölç” bölümüne tıklamanızla birlikte ekranda bir tarayıcı belirecek ve ayak numaranızı ölçecek. Bu sayede hiçbir karışıklık olmadan ayak numaranız ortaya çıkacak. Her markanın farklı bir numaradaki ayakkabısı size uyduğu için, ayakkabılarınızı seçmek pek kolay olmuyor. Bu nedenle Nike, ayakları ölçme problemini tamamen bitirecek bu projeyi geliştirdi.


Nike tarafından yapılan açıklamaya göre bu uygulama, ayak numaranızı milimetrik olarak hesaplayacak. Artırılmış gerçekliğin hazır giyim sektöründe tutması halinde, muhtemelen diğer sektörlerde de kullanım alanı genişleyecek. Nike bu uygulamayı, 2019 yılının Ağustos ayında aktif hale getirecek. Şu an için kullanım yalnızca ABD’de geçerli olacak. Böyle bir uygulamayı kullanmak ister misiniz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS