hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aynı anda CPU ve GPU madenciliği yapılabilir mi?

  Aynı anda CPU ve GPU madenciliği yapılabilir mi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  ETH mining bittiği için ekran kartı madencileri, kar marjlarını arttırabilmek için aynı anda iki coin birden kazmaya başladılar. Kimileri işlemci ve ekran kartı ile iki coin kazarken, kimileri de aynı ekran kartıyla iki coin kazıyorlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şu sıralar madencilik olayının hayli revaçta olduğunu söyleyebiliriz. Kripto paraları az çok takip edenlerin de bildiği üzere genel olarak mining işleri GPU yani ekran kartları üzerinden yapılıyor. Zaten o yüzden bu işin kaliteli ekran kartlarıyla yapılması gerekiyor.

  GPU kadar verimli olmasa da CPU’yla da mining yapmak mümkün. Elbette CPU ile kazılabilecek coin sayısı hayli sınırlı. Bunlar içerisinde en çok getirisi olan ise Monera.

  CPU’nuz ne olursa olsun Monera madenciliği yapabiliyorsunuz. Yani ekran kartında olduğu gibi bir sınırlama söz konusu değil.

  Peki aynı anda CPU ve GPU madenciliği yapılabilir mi? Hemen yanıt verelim evet. Peki bu tür madencilik PC birimlerine zarar verir mi? Hayır.

  İşlemci ve ekran kartı ile aynı anda mining yapabilmeniz için öncelikli şart iyi bir işlemci ve ekran kartınızın olması. Eğer 4GB’lık ekran kartınız varsa aynı anda CPU yani işlemci ile Monero, GPU yani ekran kartıyla da Ravencoin kazabilirsiniz.

  Eğer ekran kartınız 6GB ya da 8GB ise o zaman CPU ile Monero, ekranı kartı yani GPU ile farklı bir coin kazabilirsiniz. Bu şekilde kazancınız da artmış olacaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yalnız CPU yani işlemcilik ile madencilğin çok fazla bir getiriye sahip olmadığını sizlere bir kez daha hatırlatalım.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow