hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Baldur’s Gate 3, Xbox’a mı geliyor?

  Baldur’s Gate 3, Xbox’a mı geliyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Bu yaz PlayStation 5 ve PC’ye gelecek olan Baldur’s Gate 3’ün neden Xbox’a gelmediği sorusunu cevaplayan Larian Studios, Xbox kullanıcılarını umutlandırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyun dünyasının en köklü ve en sevilen RPG serileri arasında yer alan Baldur’s Gate serisi, bu yıl yepyeni bir oyunla oyun severlerin karşısına çıkacak. Uzun zamandır merakla beklenen Baldur’s Gate 3, bu yaz oyun severlerle buluşacak. Dungeons & Dragons serisinden uyarlanan serinin üçüncü oyununu geçtiğimiz hafta gerçekleşen State of Play etkinliğinde sergileyen Larian Studios, heyecanla beklenen oyunun çıkış tarihini de paylaştı. Oyunun 31 Ağustos’ta PC’ye ve PlayStation 5’e geleceği duyuruldu.

  Bu duyurunun ardından haklı olarak Xbox kullanıcıları yeni Baldur’s Gate oyununun neden Xbox konsollarına gelmediğini sorguladı. Larian Studios, dün bir açıklama yayınlayarak bu soruları cevaplarken, Xbox kullanıcılarını umutlandıracak bir detayı da paylaştı.

  Larian Studios tarafından yapılan açıklamaya göre Baldur’s Gate 3’ün Xbox konsollarına gelmiyor oluşunun sebebi oyunun konsol tarafından PlayStation’a özel olması değil. Aksine stüdyo en başından beri oyunun Xbox versiyonu üzerinde de çalışıyormuş. Peki öyleyse neden oyun Xbox’a gelmiyor diye soracak olursanız, bu sorunun cevabı “teknik sorunlar”.

  Larian Studios, oyunun Xbox versiyonunu geliştirirken bazı teknik sorunlarla karşılaştıklarını, bu yüzden Xbox versiyonunu PC ve PlayStation 5 versiyonları ile birlikte çıkaramadıklarını söylüyor. Ancak bu Baldur’s Gate III’ün Xbox versiyonunun ileri bir tarihte çıkmayacağı anlamına gelmiyor. Çünkü Larian Studios bu versiyon üzerinde çalışmaya devam ettiklerini fakat ellerindeki işe henüz bu versiyonun çıkışını duyuracak kadar güvenmediklerini belirtiyor. Yani bu versiyonun çıkıp çıkmayacağı, oyunun stabil bir Xbox versiyonunun geliştirilip geliştirilemeyeceğine bağlı..

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow