Son Dakika

Bang. Art Innovation Prix heyecanı başladı

A A

20.04.2017 - 11:46 Son Güncelleme:

Bang. prix, sanat, yazılım, tıp gibi farklı disiplinlerde eğitim alan öğrencilerin ve 30 yaş ve altı tüm gençlerin Hibrid Sanat, Yeni Medya, Veri Sanatı ve Biyo-sanat kategorilerinde, sanat ve inovasyonu birleştiren projelerini destekleyecek ve bu yolla sanattan ilham alan yenilikçi inovasyon projelerinin önünü açacak olan bang. prix’in yarışması 25 Mayıs - 3 Haziran 2017 tarihleri arasında 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de olacak.

Bang. Art Innovation Prix heyecanı başladı

Günümüzde bilim ve teknoloji dünyasındaki inovasyon hızını bang (bits, atoms, neurons, and genes) alanındaki icat ve yenilikler belirleyen bu gelişmeler Veri Sanatı, Dijital Sanat, Biyo-sanat ve Hibrid Sanat gibi yine bang bağlamındaki sanatsal üretimlerden ilham alıyor. Bang. prix, sanat, yazılım, tıp gibi farklı disiplinlerde eğitim alan öğrencilerin ve 30 yaş ve altı tüm gençlerin Hibrid Sanat, Yeni Medya, Veri Sanatı ve Biyo-sanat kategorilerinde, sanat ve inovasyonu birleştiren projelerini destekleyecek ve bu yolla sanattan ilham alan yenilikçi inovasyon projelerinin önünü açacak.

Renault, Fransa'da inovasyon laboratuvarı açtıOracle San Francisco Kıdemli Tasarım Direktörü Aylin Uysal, multimedya ve enstalasyon sanatçısı Ayşe Gül Süter,  Akbank Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, sanatçı ve NOHlab’ın kurucusu Candaş Şişman, İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Robot İnsan Etkileşimi Uzmanı Doç. Dr. Hatice Köse, Koç Holding’in İnovasyondan Sorumlu Koordinatörü Murat Peksavaş, MIT Media Lab Araştırmacılarından Pınar Yanardağ ve sanatçı, akademisyen, tasarımcı ve müzisyen Selçuk Artut’un jüri üyeliğinde gerçekleşecek olan bang. prix’in yarışma aşamasına 3 Nisan 2017 tarihine  kadar online olarak  bangprix@artbiztech.org  adresinden başvuru yapılabilecek.

Jüri tarafından seçilen çalışmaların sahipleri, alanında öncü akademisyenler, sanatçılar, iş ve teknoloji dünyasından profesyonellerden oluşan bang. prix mentor ekibi ile tanışma ve projelerini geliştirme aşamasında mentor ekibinden destek alma ve malzeme desteği alma imkanı yakalayacaklardır. Katılımcılar projelerini 20 Mayıs tarihine kadar tamamlayacak ve en son aşamada eserlerini 25 Mayıs - 3 Haziran 2017 tarihleri arasında 42 Maslak Art!SPACE Gallery’de izleyicilerle, koleksiyonerlerle, galericilerle, iş, teknoloji ve sanat dünyasıyla buluşturacaktır. 42 Maslak Art!SPACE Gallery’den sonra seçilen eserler ayrıca Mixer’de de sergilenecektir.