Son Dakika

Binance işlemleri durdurma kararı aldı

A A

26.04.2021 - 11:30 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Hem Türkiye’de, hem de dünyada en çok tercih edilen kripto para platformlarından biri olan Binance, 25 Nisan’da gerçekleşecek bakım nedeniyle işlemleri durdurma kararı aldı.

Binance işlemleri durdurma kararı aldı

Türkiye’de yerli kripto para borsaları da dahil olmak üzere en çok işlem yapılan platformlardan birisi Binance diyebiliriz. Küresel pazarda da işlem hacmi bakımından zirvede yer alan platform, 25 Nisan’da bir bakım işlemi gerçekleştireceğini açıkladı.

Normal şartlarda bu bakım işlemleri pekala gayet olağan ve rutin işlemeler. Fakat son günlerde Türkiye’de bakıma giren kripto para borsaları bir daha bakımdan çıkamıyorlar. Haliyle bu da insanları korkutmuş durumda.

Hatırlanacağı üzere Thodex de ilk olarak 6 saatlik bakım yapılacağını açıklamıştı. Sonrasında ise kripto para platformu bir daha açılmamak üzere kapandı.

Elbette Binance’ta böyle bir durumun söz konusu olacağını söylemek çok güç. Keza global pazarda zirveye oynayan bir platformun böyle bir oyuna tenezzül etmesi beklenilen en son şeylerden biri.

Bu rutin bakım çalışması yaklaşık olarak 4 saat sürece ve Türkiye saati ile 07:00’da başlayacak. Yani Binance’da hesabı bulunanlar saat 07:00 ile saat 11:00 arası işlem yapamayacak. Bunu söylüyoruz ki korkmayın. Sonra Binance’a girdim, işlem yapamadım, bu borsada acaba battı mı demeyin.

Keza Binance’ın batması demek ciddi anlamda kripto para olayının da bitmesi anlamına gelecektir. Bu sebepten ötürü korkmanıza gerek yok. (Yatırım tavsiyesi değildir.)