Bitcoin 40 bin dolar direncini aşamadı

Bitcoin 40 bin dolar direncini aşamadı

Bitcoin 40 bin dolar direncini aşamadı

Mayıs ayının sonlarına doğru düşüşe geçen kripto para piyasası bir türlü toparlanamamıştı. Düşüş Haziran ve Temmuz aylarında da devam etti. Aslında Mayıs ayında ulaşılan dip, Haziran ve Temmuz ayında yatay bir seyir olarak karşımıza çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ağustos ayına girmemizle birlikte kripto para piyasasında yeşil çizgiler hakim olmaya başladı. Hatta geçtiğimiz gün Bitcoin önemli bir atakla 40 bin dolar seviyesini aşarak önemli bir eşiğe gelmişti.

Fakat beklenen olmadı. Genel beklenti BTC’nin 40 bin dolar seviyesini aşarak 50 bin dolara doğru yelken açmasıydı. Lakin BTC, 40 bin dolar seviyesinden geri dönerek düşüş trendine girdi.

Bitcoin’in 40 bin dolar direncini aşamaması diğer kripto paralara da olumsuz yansıdı. Ethereum başta olmak üzere Cardano da bu düşüşten etkilendi.

Cardano için 1.33 dolar seviyesinin hayli kritik olduğu belirtiliyordu. Nitekim Cardano bu eşiği aşamayarak 1.30 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Şimdilik analistler kripto paralar hakkında kısa vadeli yorumlardan kaçınıyorlar. Uzun vadede ise BTC’nin 100 bin doları aşacağını düşünenlerin sayısı hayli fazla. Elbette burada önemli olan unsur zaman. Zaten kripto paralarla ilgili olan herkes, uzun vadede bu dijital varlıkların değer kazanacağını tahmin ediyordur. Dip not olarak hatırlatalım. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber