Bitcoin yatırımcıları tehlike ile karşı karşıya

Bitcoin yatırımcıları tehlike ile karşı karşıya

Bitcoin yatırımcıları tehlike ile karşı karşıya

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin her geçen gün hızlı bir şekilde artış göstermeye devam ediyor. 42 bin dolar seviyelerine kadar gerilemeye devam etse bile yine de 50 bin doların üzerine çıkmayı her zaman için deneyen kripto para devi aslında bizi aldatıyor olabilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

En güncel verilere bakıldığında çok ilginç bir detay böyle bir düşünce oluşmasına neden oldu. Normalde balinalar ağırlıklı olarak alım yaptığında kripto para birimlerinde sert yükselişler görülebiliyor. Ancak bu sefer sadece küçük balıkların alım yaptığı görülüyor. Dev balina hesapların alım yönünde biraz kararsız kaldığı ortaya çıktı.

Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapanlar son dönemlerde çok fazla yükseliş ve düşüşlerin olduğunu görebilir. 1000 BTC ile 100 bin BTC parasında Bitcoin bulunduran balina cüzdanları alım yönünde harekette bulunmuyor. Bu durum endişeleri artıyor. Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz tarafından yapılan açıklamalara göre kriptopara devi büyük kayıplar yaşayabilir. Ancak şimdilik 42 bin dolar seviyesi korunacak. Özellikle kripto para sektörüne çok ciddi bir para akışı yaşanıyor. Bu para akışı nedeniyle fiyatların aşağılara doğru düşmesi kolay olmuyor. Balinalar alım yapmamaya devam ederse Bitcoin yatırımcıları tehlike altında kalacak. Sadece Bitcoin değil aynı zamanda diğer kripto para birimlerinde de olası düşüş senaryoları ön plana çıkıyor. Özellikle Çin yasağı ve diğer bazı olumsuz haberler kripto para değerinin yükselmesini engelliyor.