hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  BlackBerry Ghosts, 4000 mAh bataryayla gelecek

  BlackBerry Ghosts, 4000 mAh bataryayla gelecek
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  İlk olarak geçtiğimiz Şubat ayında manşetlere konu olan BlackBerry Ghost hakkında bazı yeni söylentiler ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bilindiği üzere BlackBerry logosu taşıyan akıllı telefonlar TCL isimli Çinli şirket tarafından üretiliyor. BlackBerry, yazılım odaklı bir şirket olması nedeniyle, akıllı telefon tarafındaki isim haklarını TCL’e devretmişti. Kanada merkezli şirket, TCL tarafından üretilip, satışa sunulan BlackBerry cihazlarından belli bir komisyon alıyor.

  Dolayısıyla, son dönemde satışa sunulan bazı BlackBerry cihazlarının Çin ya da Hindistan’a özel olması da tesadüf değil. Malum, Çinli üreticilerin Hindistan pazarına karşı özel bir sempatileri mevcut. Nitekim TCL’de bu üreticilerden birisi.

  TCL’in uzun bir süredir üzerinde çalıştığı BlackBerry Ghost da muhtemelen ilk etapta Hindistan’a özel olarak satışa sunulacak. En azından sızıntı dünyasının güvenilir ismi Evan Blass’ın konu hakkındaki görüşü bu yönde.

  Blass’a göre, BlackBerry Ghost 4000 mAh boyutunda bir bataryadan beslenecek. Açıkçası amiral gemisi sınıfındaki cihazların bu denli büyük bataryalarla gelmesine pek alışkın değiliz. Fakat BB genel olarak çıkardığı telefonlarda batarya kapasitesini yüksek tutmaya çalışan bir şirket. Bu durumun temel nedeni ise BlackBerry cihazlarının iş telefonu statüsünde görünmesi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son olarak BlackBerry Ghost’un uçtan uca ekranla geleceğini de belirtelim. Yani telefonda fiziksel bir klavye söz konusu değil. Tabi ki Priv modelinde olduğu gibi kızaklı bir sistem geliştirilebilir. Fakat son söylentiler, telefonun uçtan uca bütünsel bir ekranla geleceği yönünde.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow