Blizzard, hile ile mücadele çabalarını artırıyor

Blizzard, hile ile mücadele çabalarını artırıyor

Blizzard, hile ile mücadele çabalarını artırıyor

Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisinde stüdyo, hile yapan oyuncuları cezalandıracağını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Blizzard, bu hesapların sahiplerinin ciddi tepkilerle karşılaşacaklarını söylüyor. “Şiddetli askıya almalar” ve bazı durumlarda doğrudan yasaklamalar konusunda uyarılar geldi.

Gelecek sezon Blizzard, özel oyun modlarını denetlemek için bir sistem tanıtacak. Şirket, yeni teknolojinin uygunsuz başlık veya içeriğe sahip oyunları otomatik olarak kaldıracağını ve bu modları oluşturan ve yayınlayan hesaplara yaptırım uygulayacağını söylüyor. Sistem, orijinal Overwatch’ın özel modunun geçen ay kısa bir süre sonra yeniden ortaya çıkmasının ardından geliyor.

Son olarak Blizzard, akış kesme olarak bilinen bir uygulamaya karşı harekete geçtiğini söylüyor. Bu en çok oyun yayıncılarının işine yarayacak. Üçüncü sezondan itibaren oyuncular, BattleTag’lerinin ve maçlarındaki diğer kişilerin etiketlerinin oyun istemcilerinde görünmesini engelleme seçeneğine sahip olacak.

Blizzard ayrıca oyuncuların oyun sırasındaji kuyruk sürelerini gizlemelerine veya geciktirmelerine izin verecek. Stüdyo, bu önlemlerin özellikle yayınlarda dikkat bozulmasının önüne geçeceğini söylüyor. Bu özellikleri etkinleştirmek için geçiş düğmelerini Overwatch 2’nin sosyal ayarlarında bulacaksınız. Oyunun dünya genelinde çok fazla seveni mevcut. Bu kapsamda ciddi ilgi ile karşılanan oyun yeni güncellemeler ile daha keyifli bir deneyim sunacak desek çok da yanlış olmayacaktır.