Call of Duty Ghosts 2 için ilk açıklama

Call of Duty Ghosts 2 için ilk açıklama

Call of Duty serisinin en çok sevilen oyunlarından biri olan Ghosts’un devamı mı geliyor. İşte Call of Duty Ghosts 2 hakkındaki ilk detaylar.

Bilindiği üzere Activision her yıl yeni bir Call of Duty oyunuyla karşımıza çıkıyor. Yayıncı stüdyonun bünyesinde bulunan Infinity Ward, Treyarch ve Sledgehammer Games tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyolar her yıl sırayla yeni bir CoD oyunu satışa sunuyorlar.

Örneğin 2018’de çıkan CoD oyunu BlackOps 4 Treyarch imzası taşıyordu. 2019’daki COD oyunu ise Infinity Ward tarafından geliştirilecek. 2020 yılındaki oyun ise Sledgehammer logosunu taşıyacak. Yani her bir stüdyonun yeni oyunu geliştirmek için 2 seneyi aşkın zamanı oluyor diyebiliriz.

2019’da çıkacak olan CoD oyunu az önce de belirttiğimiz üzere Infintiy Ward tarafından geliştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde yapımcı ekibin yetkili isimlerinden biri olan Ashton Williams, şahsi twitter hesabı üzerinden bir paylaşım gerçekleştirmişti. Bu paylaşım sonrası sıradaki CoD oyununun, Call of Duty Ghosts 2 olacağına dair dedikodular yayıldı.

Activision’a yakınlığıyla bilinen isimlerden biri olan Jason Schreier konu ile ilgili yaptığı açıklamada Call of Duty Ghosts 2 üzerine bir çalışma olmadığını belirtti. Yani Schreier’in açıklamalarına göre sıradaki CoD oyunu Ghosts 2 olmayacak.

Hatırlanacağı üzere Call of Duty Ghosts, 2013 yılında satışa sunulmuştu. Fakat oyun senaryo ağırlıklı bir yapıda olduğu için Activision bu projenin devamına sıcak bakmıyor olabilir.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS