CES 2017: Microsoft VR ürünlerine bir göz atın!

CES 2017: Microsoft VR ürünlerine bir göz atın!

CES 2017: Microsoft VR ürünlerine bir göz atın
expand

Geçtiğimiz Ekim ayında Microsoft VR cihazlar konusundaki ortaklıklarını açıklamıştı. Acer, HP, Dell, Lenovo ve 3Glasses’ın yeni Microsoft VR ürünleri CES 2017’de görücüye çıktı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Microsoft’un Partner Showcase’inde gösterime çıkan bu yeni Microsoft VR ürünler henüz satışa çıkmış değil, fakat geleceğin bir göstergesi. Ürünleri deneyimleme şansımız olmadı, çünkü ürünler son halini almamış olabilir ve Microsoft bu ürünleri cam çerçeve arkasında sergiledi. Ayrıca cihazların hiçbirisinin şimdilik bir adı yok. Fakat fiyat konusunda Microsoft yetkililerinden bilgi aldık. Bu yeni Microsoft VR ürünlerin Amerika fiyatı 299 dolardan başlayacak. Bu fiyatın Ekim ayında çıkan söylentilerle örtüştüğünü de belirtmeliyim.

Microsoft bu yeni VR ürünlerin 50 dolarlık bir PC’de çalışacağını söylüyor. Bu da Microsoft VR kullanmak isteyenlerin Amerika fiyatıyla yaklaşık 800 dolarlık bir bedeli cebinden çıkarması demek. Bu değerin uygun olduğunu söylemem de fayda var. Çünkü eğer bir Oculus Rift veya HTC Viwe alacaksanız toplam bedelin daha yüksek olacağı kesin.

Lenovo’nun VR ürtünü aldığımız bilgilere göre 400 dolar civarında bir bedelle satışa sunulacak. Bu da Lenovo VR ürününün Mirosoft VR cihazları içerisnde en ucuzu olmayacağını gösteriyor. Acer, Dell, HP ve Lenovo VR ürünlerine dışarıdan baktığımızda ufak kozmetik farklılıkların olduğunu görüyoruz. Buna karşın dahili kulaklık olarak ek donanım kullanılmış tek cihaz 3Glasses’ın ürünü.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

2017, Microsoft için ilginç bir yıl olacak gibi. Çünkü VR ve AR konusunda başarılı olmak istiyorlar. Bunu da hemen hemen herkesin sahip olduğu Windows ile yapabilirler.

Microsoft VR

3Glasses VR

Microsoft VR

3Glasses VR

Microsoft VR

Acer VR

acer-vr

Acer VR

dell-vr-2

Dell VR

dell-vr

Dell VR

hp-vr-2

HP VR

hp-vr

HP VR

lenovo-vr-2

Lenovo VR

lenovo-vr

Lenovo VR

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow