hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ChatGPT’nin iOS uygulaması kullanıcıların beğenisine sunuldu

  ChatGPT’nin iOS uygulaması kullanıcıların beğenisine sunuldu
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  ChatGPT’nin resmi iOS uygulaması en başta Amerika’da çıktı, kısa süre içinde 30’dan fazla ülkede yayınlandı. 6 gün içinde yarım milyon indirmeye ulaştı. Uygulama Türkiye’de de kullanıma açılmış durumda.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uygulamayı iPhone’a indirdiğiniz zaman hesap açmanız ve giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra Türkçe kullanabilirsiniz. Uygulamanın alt kısmında metin giriş yeri var, buradan ChatGPT’ye yazı yazabilirsiniz. Ayrıca uygulama sesinizi yazıya çeviriyor. Uzun metin yazmak yerine, sesli olarak mesajı söyleyip, yazıya dönüştürebilirsiniz. Yapay zeka aracına yazdığınız veya sorduğunuz her şey kaydediliyor.

  GPT-3.5 sürümü ücretsiz. Daha gelişmiş ve daha yetenekli GPT-4 versiyonunu kullanmak isterseniz, Plus üyelik almanız gerekli. Ücretli üyelik 20 dolar. GPT-4’ün öne çıkan özelliklerinden birisi eklentiler. Yapay zeka eklentiler sayesinde belirli durumlarda internette gezinip, daha fazla veriyi kullanıcıya sunuyor. Hatta kullanıcı adına sipariş veriyor, rezervasyon yapabiliyor.

  OpenAI CEO’su Sam Altman, mini dünya turuna çıkarak yapay zekanın faydaları, zararları ve alınması gereken önlemlerle ilgili olarak konuşmalar yapmaya başladı. Altman, kısa süre önce konuşma yapmak üzere gittiği University College London’da protesto edildi. Protestocular, Yapay Genel Zeka (AGI, Artificial General Intelligence) seviyesinin tehlikeli olabileceğini, bu yüzden OpenAI’nin çalışmalarını durdurmasını talep etti. Yapay Genel Zeka, insan benzeri anlayışa sahip yapay zekanın gelişiminde önemli bir kilometre taşı olarak gösteriliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İleri sürülene göre OpenAI’daki bazı çalışanlar GPT-5’in AGI yani Yapay Genel Zeka seviyesine çıkabileceğine inanıyor. GPT-5’in eğitimlerinin yıl sonunda bitmesi, 2024’ün ilk aylarında resmi olarak duyurulması bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow