Çin'de Apple satışları büyük bir şaşkınlık yarattı

Çin'de Apple satışları büyük bir şaşkınlık yarattı

Uzun bir süredir ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşları şirketi kötü yönde etkilemişti. İşte Apple satışları ile ilgili önemli haberimizin detayları...

Birçok kişi tarafından eleştirilen ve yine aynı şekilde birçok kişi tarafından özellikle tasarımları nedeniyle çok fazla sevilen Apple hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Çin’deki iPhone satışlarında bir önceki yıla göre %18,7’lik bir artış olduğu söyleniyor ve bu durum gerçekten de iPhone için büyük bir başarı.


Eylül ve Ekim ayları arasındaki periyot incelendiğinde şirketin 3,18 milyon akıllı telefon satış rakamına ulaştığı söyleniyor. Böylece 2018 ile kıyaslandığında önemli bir artış sağlandığı görülüyor.


Çin Apple için dünyanın en büyük ikinci pazarı konumunda. Her ne kadar ABD büyük bir pazar olsa bile, Çin Aplle için çok farklı bir yere sahip. Şirket, akıllı telefon satışlarında yoğunluğu daha çok bu ülkeye kaydırdı. Yayınlanan bir rapora göre; 2019 yılı içerisinde Çin’de toplamda 389 milyon akıllı telefon satışı gerçekleşti. Bu satışların 13 milyonu 5G özelliğine sahip telefonlardı.


Birçok kişi Apple ile ilgili satışların düşeceği yönünde yorumlar yapıyordu. Özellikle şirketin akıllı telefonlarında 5G desteğinin olmaması soru işaretlerine neden oluyordu. Görüldüğü kadarıyla Apple, Eylül-Ekim ayında güçlü bir performans sergiledi ve bunu devam ettirecek.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS