Clubhouse uygulaması nedir, nasıl üye olunur? Clubhouse davetiye nasıl alınır, yollanır? Clubhouse indirme

Clubhouse uygulaması nedir, nasıl üye olunur? Clubhouse davetiye nasıl alınır, yollanır? Clubhouse indirme

Clubhouse uygulaması nedir, nasıl üye olunur? Clubhouse davetiye nasıl alınır, yollanır? Clubhouse indirme

Son günlerde adı sıkça duyulan uygulamalardan biri olan Cluphouse hakkında detaylar merak ediliyor. Facebook, Instagram ve Twitter üçgeninden kurtulmak isteyenlerin yeni alternatifi olarak görülen Cluphouse hakkında tüm detaylar haberimizde..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Davetiye sistemi ile üye kabul eden sosyal medya platformu olarak öne çıkan Cluphouse, son günlerde binlerce kişinin dikkatini çekiyor. Sesli konuşma kanalları aracılığıyla gerçekleşen Clubhouse görüşmeleri, gizlilik konusunu ise öne çıkarıyor.Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle uygulama için davet almak önem arz ediyor. Davet alınmasının ardından sisteme giriş yapılıyor. Ancak sistem içerisinde yapılan bir yanlış, Clubhouse davetiyesini gönderen kişinin sistemin dışına itilmesine neden olabiliyor. Peki, Clubhouse nedir, nasıl kullanılır? Clubhouse'a nasıl girilir? Clubhouse bekleme süresi ne kadar? Clubhouse davetiye satın alma nasıl yapılır?

Clubhouse nedir?

Cluphouse, kendini “ses temelli yeni nesil bir ağ” olarak tanımlamaktadır. Clubhouse, kullanıcılarına özel sohbet odaları üzerinden sadece sesleriyle iletişim kurma fırsatı sunmasıyla diğer sosyal medya platformlarından ayırt edici özelliğiyle kendini ortaya koyuyor. Bu sohbet odaları, genelde bir konu başlığı üzerine kurularak diğer platformların aksine bu odalar, oldukça aklıselim tartışmalara ev sahipliği yapıyor. Öyle ki dinleyici olarak girdiğiniz bir odada konuşmak için el kaldırmanız gerekiyor.

Clubhouse nasıl kullanılır?

Cluphouse uygulamasını iPhone ya da iPad cihazınıza indirip hesap açıyorsunuz. Kendinize bir kullanıcı adı seçip, profil düzenlemelerinizi yapıyorsunuz. SMS onayı gelecek. SMS onayını yaptıktan sonra artık bekleme listesindesiniz (Bu aşamadan sonra Clubhouse, sizi bekleme listesine alıyor. Ancak çevrenizde uygulamayı kullananlar varsa gönderdikleri davetiye ile bekleme aşamasını geçebiliyorsunuz.)

İlgi alanlarınızı seçerek ve kendiniz için bilgileri giriyorsunuz. Karşınıza sohbet odaları çıkıyor. Bu odalar yine diğer kullanıcılar tarafından açılan odalar. Dikkatinizi çeken bir odaya katılıyorsunuz. Sohbet odalarında insanlar sadece sesli bir şekilde iletişime geçebiliyor. Siz de konuşmacı olmak ve bir şey paylaşmak isterseniz el kaldırma işaretine basıp söz istiyorsunuz. Oda kurucuları size izin verirse, siz de konuşarak düşüncelerinizi dile getiriyorsunuz. Siz de, kendi konuşmacılarınızı alabiliyorsunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Clubhouse profil açma işlemi tamamlandıktan sonra odalara girmek için karşımıza çıkacak 3 bölüm var.

Yönetici: Odayı açan yetkili kullanıcılar. Konuşma kararını onlar veriyor.

Konuşmacı: Konuşma yetkisi olan kullanıcılar.

Dinleyici: Sadece gelip dönen sohbeti dinleyenler.

Odalardan birini seçip girdikten sonra ilk etapta dinleyici konumunda bulunuyorsunuz. Konuşan olmak istediğinizde ise sağ alt kısımda yer alan el işaretine bastığınız zaman, konuşmaya katılmak istediğiniz yöneticiye iletiliyor. Yönetici onayladığı zaman sohbete dahil oluyorsunuz.

Cluphouse’da kendi kullanıcı odası nasıl oluşturulur?

Start a Room sekmesine basılacak karşımıza çıkan 3 seçenekten birisini seçeceğiz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Open Room yani herkese açık oda, Social Room sadece takipçiler ile konuşulabilen oda, Closed Room seçtiğiniz arkadaşlarınızla kurabileceğiniz oda.

Cluphouse nasıl üye olunur?

Cluphouse uygulamasına üye olmak diğer sosyal medya uygulamalarına üye olmaktan çok daha farklı. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra üyelik formunu doldurup sıraya giriyorsunuz. Uygulamaya kayıtlı olan bir kullanıcı da sizi uygulamaya kabul ediyor. Eğer sıraya girmeden direkt Cluphouse üyesi olmak istiyorsanız davetiye kodu almanız gerekiyor. İnternet üzerinden davetiye kodları ortalama 70TL’ye satılmaktadır. Eğer ücretsiz bir şekilde davetiye koduna ulaşmak istiyorsanız, uygulamayı kullanan bir yakınınızdan talep edebilirsiniz.

Cluphouse nasıl indirilir?

Uygulama şuan yalnızca Apple Store’de bulunuyor. Uygulama CEO’sunun açıklamasına göre Android kullanıcıları için de çalışmalar yaptıkları biliniyor.