Cyberpunk 2077 DLSS 3 desteğine kavuştu

Cyberpunk 2077 DLSS 3 desteğine kavuştu

Cyberpunk 2077 DLSS 3 desteğine kavuştu

GeForce Oyuncularına, Cyberpunk 2077’yi daha iyi grafiklerde ve ışın izleme seçeneğiyle deneyimlemeyi mümkün kılacak DLSS 3 desteği geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Böylece, gerçekçi gölgeler ve aydınlatmanın yanında, NVIDIA DLSS 3’ün sağladığı ek performans sayesinde, başka hiçbir platform GeForce RTX destekli bir PC’deki Cyberpunk 2077 deneyiminin yanına yaklaşamıyor.

Cyberpunk 2077, ‘Peki Cyberpunk’ı çalıştırabilir mi’ sorusunu soran yeni nesil oyuncular için, ekran kartlarını test etmek için kullanılan herhangi bir değerlendirmede tüm ayarları en üst seviyede, ışın izleme seçeneği maksimumda ve DLSS 3 aktifken test edilmesi gereken bir nirengi noktası olarak karşımızda duruyor.

DLSS öğrenmeye devam ediyor

Yeni yama, DLSS Frame Generation için oyun motoru verilerinden daha iyi yararlanan ve hızlı hareket sırasında arayüz kararlılığını ve görüntü kalitesini iyileştiren AI ağ geliştirmeleri de dahil olmak üzere, çok sayıda iyileştirme sunuyor.

Cyberpunk 2077 standartları yeniden belirliyor

Cyberpunk 2077, ışığın gerçek dünyadaki yansıma ve kırılma şeklini taklit edebilen bir aydınlatma tekniği diyebileceğimiz DirectX Ray Tracing’i kullanarak yeni nesil oyun grafiklerini tanımlayan bir oyun. Bu sayede, alışılageldik statik aydınlatma kullanan oyunlarda görülenden çok daha inandırıcı bir atmosfer yaratmak mümkün oluyor.

Oyun, devasa bir geleceğin şehrini inanılmaz ayrıntı seviyelerinde oluşturabilmek adına çeşitli ışın izleme tekniklerini kullanıp oyunculara PC oyunlarının geleceğine bir göz atma olanağı tanıyor. Cyberpunk 2077’nin güncel sürümünde ışın izlemeli gölgeler, yansımalar, dağınık aydınlatma (Diffuse Ilumination) ve ortam perdeleme (Ambient Occlusion) gibi pek çok teknoloji kullanıyor. Eğer ışın izlemeli aydınlatma ayarlarında “Psycho modu”nu açarsanız, güneş ışığı sahnede gerçekçi bir şekilde yansırken, ışın izlemeli küresel ışıklandırmayı dahi görebiliyorsunuz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sonuç, son derece inandırıcı bir distopik / fütüristik ortamda geçen ve görsel olarak çarpıcı bir oyun deneyimi, derinliği tanımlamak için ince gölgeler kullanan geniş şehir manzaraları, doğru yansımalar ile pencereler, aynalar ve su birikintileri ve oyunun siberpunk estetiği için kritik bir detay olan, neon ışıklarla yıkanan Night City sokakları…

DLSS 3, ışın izleme için sahneyi hazırlıyor: Overdrive Mode!

Cyberpunk 2077’ye DLSS 3’ün eklenmesi, oyunun ışın izlemesini yeni zirvelere taşıyacak ve oyunun zaten inanılmaz olan görsellerini büyük ölçüde geliştirecek bir güncelleme olan “Ray Tracing: Overdrive Mode” için sahneyi hazırlıyor.

“Ray Tracing: Overdrive Mode”, Cyberpunk 2077’yi önümüzdeki yılların yeni “Bilgisayarım çalıştırabilir mi?” oyunu olarak tanımlarken, DLSS 3 de GeForce 40 Serisi sahibi oyunculara bu soruya “Evet!” diye cevap verme şansını sağlayacak!