Cyberpunk 2077 güncellemesi çileden çıkardı

Cyberpunk 2077 güncellemesi çileden çıkardı

Cyberpunk 2077 güncellemesi çileden çıkardı

Büyük beklentilerle çıkan, yılın oyunu olması beklenirken, yılın balonu olan Cyberpunk 2077 son güncellemesi ile yine oyun severleri çileden çıkardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CD Red Projekt tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yılın en çok beklenen oyunu olan Cyberpun 2077 çıkışı ile birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Çünkü oyunda o kadar çok bug ve hata vardı ki oyun severler adeta isyan etmişlerdi.

Oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri kasılmaktan zaten oynanamıyordu. Hatta Sony bir süre sonra oyunu mağazadan kaldırma kararı almıştı. Sonrasında yapım için yayınlanan onlarca güncelleme de oyun severlerin dertlerine derman olmadı.
Son olarak geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 için devasa bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme sonrası oyundaki tüm hataların büyük oranda düzeleceği iddia ediliyordu.

Tabi ki sizlerin de tahmin edebileceği üzere böyle bir düzelme olmadı. Hatta oyuncuların forumlarda paylaştıkları bilgilere göre Cyberpunk 2077’nin PS5 sürümü tamamen oynanamaz hale gelmiş durumda.

Oyun severler araçların durup dururken asfaltın içerisine geçtiğini, görevlerde donmalar ve hatalar ortaya çıktığını, oyunun bir süre sonra kendi kendine kapandığını iddia ediyorlar. CD Projekt Red cephesi ise şimdilik konu hakkında bir açıklama yapmış değil. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.

Muhtemelen PS5’e özel olarak yeni bir yama yayınlanacaktır. Yamanın sorunları ne anlamda çözeceği ise ciddi bir soru işareti diyebiliriz.