hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cyberpunk 2077 Steam üzerinde rekor üstüne rekor kırıyor

  Cyberpunk 2077 Steam üzerinde rekor üstüne rekor kırıyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Steam, Epic ve GOG (CD Projeck Red) üzerinde satışa çıkan Cyberpunk 2077’ye gönsterilen ilgi, ölçümlemesi açık şekilde yapılan Steam üzerinde büyük bir oyuncu patlamasına neden oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cyberpunk 2077 Steam oyuncuları arasında, bir Single player oyun olarak en çok oynanan oyun oldu. aynı anda 1 milyon kişinin oyunu oynadığı peak noktaları görünürken, oyuncu sayısının yarım milyon seviyesinden aşağı inmediği de dikkat çekti.

  Oyunun çıkış gününde GeForce Now servisinin de çöktüğü ve kullanıcı talebine yetişemediği dikkatlerden kaçmamıştı.

  Covid 19, karantinalar ve Cyberpunk 2077 etkisiyle Steam üzerinde oyun oynayanların sayısı de gün içinde 25 milyona kadar yükseldi. Şu anda yeni rekor eş zamanlı olarak oyun oynayan 24,776,635 oyuncu olarak kaydedildi. Daha önceki rekor Mart 2020’de kırılmıştı.

  Mart ayında, 8.1 milyon kişi aynı anda CS:Go oynarken, Aralıkta ise CS: Go için en yüksek rakam şimdilik aynı anda oyun oynayan 7 milyon kişide kaldı. Aralık karantinaları sırasında CS:Go tercih etmeyenlerin ise Cyberpunk 2077 oynadığı tahmin ediliyor.

  Öte yandan Playstation oyuncuları arasında ise Cyberpunk 2077 konusunda büyük tartışmalar yaşandığı duyuluyor. Bazı kullanıcılarn oyunu geri vermek için kampanya açtığı ve çok sayıda Playstation sahibinin kampanyaya katıldığı vurgulanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konsol oyuncuları için fazla ağır kaçan bir RPG olması nedeniyle CyberPunk 2077’nin konsollarda, PC’deki kadar başarı sağlayamayacağı da anlaşıldı. Zira Steam üzerinde şimdiden milyonlarca satışa ulaşan oyun nedeniyle şirket çalışanlarına tam bonus ödemesi yapacağını da duyurdu.

  Diğer bir deyişle, CD Projekt Red piyasaya çok net şekilde “konsol oyuncuları oynamasa bile, biz milyonlarca sattık ve daha da satacağız,” mesajı vermiş oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow