Days Gone artık oynanabilir

Days Gone artık oynanabilir

Şu gerçeği artık kabul etmemiz gerekiyor. PlayStation 4 ömrünün sonuna yaklaştı. En geç 2020 sonunda yeni nesil konsollar satışa sunulmuş olacak. Dolayısıyla şu aralar Sony, PlayStation 4 için son kurşunlarını sıkıyor. Bu kurşunlardan birisi de Days Gone.

26 Nisan'da raflardaki yerini alacak olan oyun, Sony bünyesindeki Bend Studio tarafından geliştiriliyor. Hatırlanacağı üzere bu stüdyo PS Vita için satışa sunulan tek Uncharted oyununu da geliştirmişti. Bu açıdan bakıldığında Bend Studio’nun hayli başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Bilindiği üzere Days Gone, açık dünya temasına sahip, aksiyon odaklı bir yapım. Oyunda tipik bir kıyamet sonrası dünya senaryosuyla karşı karşıya kalacağız. Elbette bu senaryonun olmazsa olmazı zombilerle.

Bu oyunu The Last of Us’tan ayıran en önemli özelliği açık dünya tarzında olması. Malum The Last of Us’ta da bol bol zombi vardı. Fakat izlememiz gereken belli bir yol olduğundan öyle kafamıza estiği gibi dolaşamıyorduk.

Days Gone’da ise tamamen farklı bir dünya bizleri bekliyor olarak. Deacon St. John isimli bir karakteri kontrol edeceğimiz yapım geçtiğimiz gün gold statüsüne ulaştı. Peki bu ne anlama geliyor? Bir oyunun gold statüsüne ulaşması yapım aşamasının tamamlandığı ve fiziksel disk basım aşamasının start aldığı anlamını taşıyor. Yani PS4’ün yeni oyunu an itibariyle oynanmaya tamamen hazır diyebiliriz.

 

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS