Dead Island 2 tekrar erteleniyor

Dead Island 2 tekrar erteleniyor

Dead Island 2 tekrar erteleniyor

Yayıncı Deep Silver ve geliştirici Dambuster Studios, Dead Island 2 oyununu 28 Nisan’a erteledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyunun Twitter hesabındaki bir notta, “Dead Island 2’yi ertelemenin etkisi bizi de etkiledi ve şüphesiz sizin kadar biz de hayal kırıklığına uğradık.” “Gecikme sadece 12 hafta alacak ve geliştirme şu anda son aşamasında. Başlatmaktan gurur duyduğumuz bir oyunu başlatabileceğimizden emin olmak için ihtiyacımız olan zamanı alacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Dead Island 2, ta 2014’te duyurulmuştu. Proje, 2019’da Dambuster’ın devralmasıyla iki kez farklı bir stüdyoya taşındı ve sonunda meyvelerini veriyor.

2011’deki oyunun devamı PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Epic Games Store’da mevcut olacak ve Alexa destekli sesli komut özelliğini kullanan ilk oyun olacak. 6 Aralık’taki bir gösteri sırasında oyun hakkında daha fazla ayrıntı bulabileceksiniz. Canlı yayın Youtube, Twitch ve oyunun web sitesinde mevcut olacak.

Bu yıl oyun severler için merakla beklenen bir çok proje açıklandı ancak çoğu proje de ertelendi. Bu kapsamda bu oyunun da ertelenmesi şaşırtıcı olmadı diyebiliriz. Ancak bazı oyunların birden fazla ertelenme durumunun yaşanması kabak tadı vermeye de başladı. Bu kapsamda daha fazla gelişme de yaşanacak desek yanlış olmayacaktır. Oyun bir kere daha ertelenecek mi göreceğiz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber