Dead Space Remastered çok beğenildi

Dead Space Remastered çok beğenildi

Dead Space Remastered çok beğenildi

Bu hafta oyun severlerle buluşan Dead Space yeniden yapımı, hem oyun severlerin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanmayı başardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hem korku hem de bilim kurgu türünü sevenlere hitap etmesiyle çıktığı dönemde büyük ilgi gören Dead Space, ilk çıktığı 2008 yılında büyük beğeni toplamış ve bu sayede çıktığı dönemin en başarılı oyunlarından biri haline gelmişti.

Bu yüzden oyunun yıllar sonra gelen yeniden yapımından da beklentiler oldukça yüksek. Ancak son yıllarda üst üste gelen başarısız yeniden yapımlar yüzünden oyuna kuşkuyla yaklaşanlar da vardı. Hangi tarafın haklı çıkacağını görmek için oyunun çıkışını beklememiz gerekiyordu. Neyse ki o gün geldi çattı ve merakla beklenen Dead Space yeniden yapımı 27 Ocak’ta oyun severlerle buluştu.

Merakla beklenen oyunun satışa sunulmasıyla birlikte oyuna yönelik ilk yorumlar da paylaşılmaya başlandı. Sevindirici haber şu ki korkulan olmadı ve bu kez sevilen oyunun yeniden yapımı da beğeniyle karşılandı. 27 Ocak’ta raflardaki yerini alan oyun, hem serinin hayranları hem de eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılandı. Öyle ki daha şimdiden bunun gelecekteki tüm yeniden yapımlar için de örnek alınması gereken bir oyun olduğunu söyleyenler var.

Motive tarafından hazırlanan yeniden yapımda, 2008 yılında satışa çıkan orijinal oyun, Frostbite oyun motoru kullanılarak en baştan yaratıldı. Bildiğiniz gibi en gelişmiş oyun motorları arasında yer alan Frostbite, Battlefield ve Mass Effect gibi sevilen serilerde de kullanılıyor.