hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Demosu çıktı! Çıkış tarihi ertelendi

  Demosu çıktı Çıkış tarihi ertelendi
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Pinokyo’nun hikayesini karanlık ve korkutucu bir yönle ele alan Lies of P, Summer Game Fest etkinliğinde yer alan oyunlardan biri oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Summer Game Fest’te sahne alan oyunlardan biri Lies of P oldu. Etkinlik kapsamında oyunun demosu duyuruldu ve yayınlandı. Lies of P, 19 Eylül’de piyasaya sürülecek. Normalde oyunun Ağustos’ta çıkması planlanıyordu, böylece ufak çaplı erteleme gerçekleşmiş oldu diyebiliriz.

  Demoda, oyunun ilk iki bölümü yer alıyor. Üç tane Boss dövüşü ve keşfedilecek çeşitli yerler var. Oyuncular demoda sınırlı da olsa silahları birleştirip, Pinokyo’nun mekanik kolunun bazı özelliklerini kulanabiliyorlar. Oyunun tam sürümünde mekanik kola kanca, balta, kılıç, alev makinesi gibi birçok silah takılabilecek. Lies of P’de 30 farklı silah olacak, ancak bu silahlar 100 farklı kombinasyon sunacak. Yapımcılar kombinasyonlarla çok çeşitli silahların elde edildiğini belirtiyor. Yapım üç farklı sona sahip, oyuncuların verdiği kararlara göre olayların gidişatı değişecek.

  Lies of P’nin en dikkat çeken yönlerinden birisi de oynanış mekaniği. From Software’ın oyunları gibi oynanışı zor. İlk duyurulduğundan bu yana Bloodborne ve Dark Souls serisi ile karşılaştırıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oyunun konusuna gelince Pinokyo, kaos ve çılgınlığın içindeki Krat şehrinde terk edilmiş bir tren istasyonunda uyanır. Kendisini yapan usta Geppetto’yu bulmak ve şehrin başına gelen felaketin üstesinden gelmek için yola koyulur. Bundan sonrasında oyuncular devreye girip, karanlık hikayeyi aydınlatıyor.

  Unreal Engine 4 ile geliştirilen Lies of P, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarında çıkacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow