hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Disney metaverse stratejisini hayata geçirmek için adım atmaya başladı

  Disney metaverse stratejisini hayata geçirmek için adım atmaya başladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Disney metaverse için yönetici atadı. 10 yılı aşkın zamandır firmada olan Mike White, üst düzey liderlerin yer aldığı ekibi denetleyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Facebook sahibi Meta ve Microsoft dahil olmak üzere teknoloji devleri, meta veri tabanına milyarlarca dolar akıtıyor. Eğlence sektöründe, dünyanın en büyük medya şirketi olan Walt Disney Company’de Metaverse (sanal evren) ile ilgili stratejilerini hayata geçirmek için adım attı.

  Bay White, Disney‘in Yeni Nesil Hikâye Anlatma ve Tüketici Deneyimlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olacak.

  Şirket, yeni oluşturulan rolde kaynakları tahsis edeceğini, ortaklıkları keşfedeceğini ve metaverse hakkında bilgi paylaşımını teşvik edeceğini söyledi. Ayrıca teknoloji, strateji ve hikâye anlatımı gibi becerilere sahip bir ekibe liderlik edecek.

  Disney, metaverse’i neredeyse 100 yıllık hikâye anlatımı geleneğinin bir sonraki evrimi olarak gördüğünü söyledi. Bay Chapek “Bugün, bu evrenleri birbirine bağlama ve izleyicilerin hikayelerimizi nasıl deneyimlediği ve onlarla nasıl etkileşim kurduğu konusunda tamamen yeni bir paradigma yaratma fırsatına sahibiz” dedi.

  Geçen hafta Disney, ABD’deki tema parklarındaki satışların pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıktığını söyledi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ayrıca, Disney+ yayın hizmetinin 2021’in son üç ayında 11,8 milyon abone eklediğini ve toplamını dünya çapında yaklaşık 130 milyona çıkardığını duyurdu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow