hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dizüstü sistemlere kafa tutan tablet

  Dizüstü sistemlere kafa tutan tablet
  expand

  MatePad Pro, tam 12.6 inç ekran boyutuna sahip. Neredeyse bir laptop ekranı kadar büyük. Güzel olan bir diğer nokta ise, 120Hz tazeleme değerinin sunuluyor olması. Yani yalnızca büyük görüntü değil, aynı zamanda o görüntünün net ve akıcı detaylar sunuyor.OLED teknolojisinin kullanıldığı bu ekran, 2560 x 1600 çözünürlük, 600 nit parlaklık değeri ve 1ms’den daha az tepki süresi sunarak “premium deneyim” sağlıyor diyebiliriz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  5nm üretim süreciyle hazırlanan bu işlemci, 3.13 GHz çalışma hızına kadar erişebiliyor. Ayrıca, bu tablette Mali-G78 GPU da var. 24 çekirdekli bu GPU, ilk kez tanıtıldığı 2020 yılında, “Bir Huawei cihazda yer alan en güçlü GPU” olarak lanse edilmişti. Bu detaylara ek olarak, tabletimizde 8GB RAM ve 256GB dahili depolama değerleri mevcut.

  Kısacası, amiral gemisi statüsünde bir tabletle karşı karşıyayız.

  Kamera sistemi

  Cihazın arka tarafında üçlü kamera sistemi var: 13MP + 8MP + 3D derinlik algılayıcısından oluşan sistem, size bol seçenek sunuyor. Genellikle telefonlarda görmeye alışık olduğumuz geniş açılı çekim, 10X zoom gibi özellikler burada var.

  1080p 60FPS ve 4K 30FPS video çekim özellikleri de var. Böylelikle arkadaşlarınıza göstermek için bir ürünü detaylıca kayıt altına alabilir ya da örneğin gittiğiniz bir iş gezisinde, manzara videoları çekebilirsiniz. Tabii bu kameralar, online toplantılarda da detaylı sunumlar için işinize yarayacaktır.

  Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6

  Wi-Fi 6, uyumlu bir internet altyapınız olması durumunda yüksek boyutlu dosyaların kısa sürede indirilebilmesi ve yüksek çözünürlüklü videolar gibi içeriklerin kesintisiz izlenebilmesi için önemli. Tabii hem okul hem de iş dünyasında ihtiyaçlara göre örnekler çoğaltılabilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tabii Super Cihaz özelliğini de unutmamak gerekiyor. Bu özelliği aktifleştirdiğinizde, uyumlu Huawei tablet, akıllı saat ve telefon gibi cihazlar arasında takılma olmadan ekran geçişleri sağlayabiliyorsunuz. Telefonda izlemeye başladığınız bir diziyi, kaldığı yerden tabletten sürdürebilirsiniz örneğin.
  Çoklu ekran iş birliği, dosyaların sürükle bırak yöntemiyle kablosuz olarak farklı cihaza aktarılması ve görüntülü görüşmelerin aktarılabilmesi için Huawei Share özelliğinin de yerli yerlinde olduğunu söylemeliyiz.

  Tabletimiz 10050mAh pille geliyor. Bu pil, 40w Huawei SuperCharge teknolojisine sahip ve uyumlu adaptör, ürünün kutusunda geliyor. Bunlara ek olarak, tabletimizde kablosuz hızlı şarj ve ters şarj gibi işe yarar, hatta yeri geldiğinde hayat kurtarabilecek şarj özellikleri de bulunuyor.
  Ürün, tek şarj ile gündelik kullanımda 1 iş gününü geride bırakmanıza yardımcı olacaktır. Şarj adaptörü ufak boyutlarda olduğu için yanınızda rahatlıkla taşıyabilir, ihtiyaç duyduğunuzda da kısa süreli şarj işlemleriyle ekstradan saatlerce kullanım imkânı elde edebilirsiniz.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow