Dogecoin fena düşüş ile karşı karşıya

Dogecoin fena düşüş ile karşı karşıya

Dogecoin fena düşüş ile karşı karşıya

Elon Musk tarafından da desteklenen Dogecoin fena düşüş yaşadı. Özellikle de son dönemlerde düşüşlerin sıklaştığı görülüyor. Sosyal medya yaşanan son düşüşleri konuşuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kripto para birimleri içerisinde önemli bir yere sahip olan Dogecoin en sert yükselişlerden birisine sahip. Bol sıfırlı rakamlardan 0.6 seviyelerine kadar yükselen bu dijital varlık tarihte görülmeyen bir seviyeye ulaştı. Ancak herşey Elon Musk tarafından yapılan paylaşımlarla tersine döndü.

Tesla şirketinin Bitcoin desteğini devam ettirmeyeceğini söylemesi herşeyin fitilini ateşlemişti. Hemen ardından Elon Musk konuyla alakalı “Bitcoin çevreci değil” ifadelerine yer verdi. Bunun üzerine tüm borsa tepetaklak oldu. Bir zamanlar 0.6 dolar seviyelerini bile aşan Dogecoin yüzde 25 seviyesinde düşüş yaşadı.

Yaşanan tüm olumsuz gelişmeler Dogecoin için sert çakılışlara neden oldu. Bunun üzerine sosyal medya platformlarında oldukça komik bazı paylaşımlar yapıldı. Paylaşımlara bakıldığında herkesin ciddi bir kayıp yaşadığı görülüyor.
Bu tür düşüşlerde genellikle #dontbuytesla veya #stopelon gibi başlıklar açılıyor. Çin Halk Bankası ve Avrupa Bankaları tarafından alınan kararlar ile birlikte kripto paralarda düşüşün devam edeceği tahmin ediliyor. Dogecoin yatırımcılarının en az yüzde 25 seviyesinde kayıp yaşaması son olmayabilir.

Bitcoin her düştüğünde diğer kripto paralarda da az veya çok düşüş olduğu görülüyor. Bu nedenle kripto para değeri ile ilgili alınan kararlar aslında diğerlerini de etkiliyor. Dogecoin fiyatında yukarı yönlü bir hareketin olması için Bitcoin bir miktar daha yükselmeli.