Dogecoin Twitter üzerinden alım yaptı

Dogecoin Twitter üzerinden alım yaptı

Dogecoin Twitter üzerinden alım yaptı

Dogecoin yaratıcısı Twitter üzerinden çok konuşulacak bir açıklama yaptı. 2013 yılında arkadaşlarıyla birlikte şaka amaçlı kurduğu bu kripto para birimi çok ciddi bir değer kazandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ethereum gibi belirli bir altyapıya sahip kripto paralar ile birlikte ciddiyetle kurulmayan bazı dijital varlıklar da var. Yatırımcılardan bazıları güven ararken kimileriyse riskli alımlara yer verebiliyor. Dogecoin risk iştahı olan yatırımcılara çok ciddi miktarda kazanç sağlayabiliyor. Buradan hesaplama yapıldığında kurucusunun büyük bir kazanç elde ettiğini düşünebilirsiniz.

2021 yılının başından beri çok sert hareketler yapan Dogecoin aşırı bir değer kazandı. Hatta neredeyse bir dolar seviyesine kadar ulaştı. Ancak kurucusunun elinde neredeyse hiç bu kripto paradan yoktu. Kısacası herkes kazanırken kurucusu herhangi bir kazanç elde edemedi.

Yaklaşık olarak 8 yıldan beri hiç Dogecoin almadığını söyleyen bu adam birçok kullanıcıyı şaşırttı. 2013 yılında Billy Markus ve Jackson Palmer ortaklığı ile üretilen bu kripto para birimi açıkçası ilk etapta pek dikkate alınmadı. Ancak zamanla kat kat daha fazla değer kazanmayı başardı.

Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda 8 yıl boyunca asla kripto para almayacağını söylemişti. Fakat kendisini 2021 yılının Haziran ayında tutamadığı ve bir daha aldı. Kısacası 8 yıllık bekleyişini tamamen bitirmiş oldu.

Yaptığı paylaşımda, ‘‘Bir saat önce, bir daha asla kripto satın almayacağıma dair yemin etmemden 8 yıl sonra Dogecoin satın aldım” ifadelerine yer verdi. Bunun Dogecoin için olumlu bir etki oluşturacağı tahmin ediliyor.