hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Donald Trump’ın YouTube yasağı kalktı

  Donald Trump’ın YouTube yasağı kalktı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  YouTube, eski Başkan Donald Trump için geri dönüşün ışığını yaktı. Google’a ait video hizmeti, Trump’ın kanalından video yükleme yasağını kaldırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirket, Trump’ın diğer kullanıcılarla aynı politikalara tabi olacağını söylüyor. YouTube, başkanlık seçim sonuçlarını bozmayı uman destekçilerin 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’na düzenlediği saldırıdan günler sonra Trump’ın kanalına yapılan yüklemeleri engelledi.

  Site ayrıca bazı videoları da sildi. Bununla birlikte, kanalı tamamen temizlemedi. Meta ve Twitter ise daha katıydı ve Trump’ı şiddet eylemlerine yol açabileceği endişesiyle tamamen yasakladı. YouTube, eski Başkan Donald Trump’ın hesaplarını geri yükleyen en son internet devi oldu.

  Trump, yükleme kısıtlaması ortadan kalktığından beri YouTube’a yeni video yüklemedi. Aynı zamanda, yasakları ve diğer sınırları kaldıran Facebook, Instagram, Twitter ve diğer hizmetleri kullanmadı. Bunun yerine, en az altı saatlik bir özel içerik sunma anlaşmasa tabi olduğu Truth Social platformunu kullanmayı tercih ediyor.

  Yıllardır muhafazakarlar, Google, Meta ve diğer büyük markaların yanlış bilgi ve nefret söylemiyle mücadele kisvesi altında sağcı görüşleri sansürlediğini iddia etti. Şirketler defalarca bu iddiaları yalanladı ancak tartışmalar sürüyor. Eski Başkan Donald Trump her zaman tartışmalı bir isim oldu ve tüm bu problemler kısa vadede çözülmeyecek gibi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow