Giriş seviyesinin yeni oyuncusu

Giriş seviyesinin yeni oyuncusu

Giriş seviyesinin yeni oyuncusu

Eğer bir akıllı telefonda arama yapma, mesajlaşma ve sosyal medya gezintileri gibi ihtiyaçları ön planda tutuyor, bunlar için çok da para vermek istemiyorsanız Redmi 12C ile tanışmalısınız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

8.7mm kalınlıktaki telefon, 192 gram ağırlıkta. İki elde rahat bir kullanım mümkün. Tasarım detaylarına bakıldığında, köşelerden yumuşatılmış hatların olduğunu, arka tarafta da kaymaz plastik malzeme tercih edildiğini görüyoruz.

Cihaz, artık günümüzde biraz eskimiş tercihleri de sunuyor. Örneğin, parmak izi okuyucu sensör, arka tarafta konumlandırılmış. Güvenlik için önemli bir özellik bu ve hızlı da çalışıyor, ama özellikle büyük elli kullanıcıların rahat kullanabileceğini düşünüyoruz.

Öte yandan, cihazda Type-C değil de daha eski bir USB bağlantı teknolojisine yer verilmiş. Bu da kolay kullanılabilirlik ve hızlı şarj gibi detayları geri plana atıyor ve biraz da olsa üzüyor diyebiliriz.

6.71 inç değerde ekrana sahip

Büyük bir ekran boyutu olduğunu söyleyebiliriz. HD+ çözünürlük ve 500nit parlaklık değeri sunuluyor. Bunlara ek olarak uzun süreli deneyimlerde daha yumuşak çözümler için okuma modu da mevcut. Ekran, dokunuşlara hızlı cevaplar verebiliyor ve belirginlik tarafında özellikle iç mekân deneyimlerinde başarılı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Telefonun biraz daha teknik detaylarına indiğimizde, MediaTek’in Helio G85 çipsetini görüyoruz. 12nm olarak üretilen bu çipset, oyun odaklı ve düşük güç tüketimini hedefleyen bir çipset. Tabii uygun fiyatlı telefonlar göz önünde bulundurularak hazırlandığı için çok yüksek performans beklememek gerekiyor.

4GB LPDDR4X RAM ve 128GB dahili depolama faktörlerine sahip olan telefon, 1TB’a kadar microSD desteği de sunuyor.

Android işletim sistemi tarafında 12 sürümü tercih edilmiş. Yine de kullanımı kolay, genellikle akıcı bir arayüz olduğunu söyleyebiliriz. Telefon, Angry Birds ve Call of Duty Mobile gibi oyunları genellikle akıcı performansta, yüksek ısınma faktörü olmadan deneyimleyebilmenize imkân sunuyor.

50MP kamera

Video tarafında ise 1080p 30FPS ve hızlandırılmış video gibi seçenekler var. Yani geniş bir yelpaze beklentiniz olmamalı. Ön taraftaki 5MP kamera da bokeh efektli selfie’ler ve görüntülü görüşmeler için yeterli performans sunabiliyor. Tabii iyi ışıklı bir ortamda.

Wi-Fi AC, Bluetooth 5.1 ve FM radyo gibi özellikleri bulunan telefon, 5000mAh pille geliyor. Bu pil, gündelik kullanımda tek şarj ile 2 günü rahatlıkla geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Tabii fark edilir bir hızlı şarj teknolojisiyle gelmesi iyi olurdu. Böylece şarj süreçleri önemli ölçüde azalabilirdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber