hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Google Pixel Watch adeta seviye atladı

  Google Pixel Watch adeta seviye atladı
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Google’ın her geçen gün biraz daha popüler hale gelmeye başlayan akıllı saati Pixel Watch, yeni güncelleme paketine kavuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz yıl Google, yuvarlak kadranı ve yüksek teknolojik özellikleri ile öne çıkan ilk akıllı saati Pixel Watch‘u tanıttı. Çıkışından bu yana, teknoloji devi, giyilebilir cihazı sürekli güncelleyerek ve geliştirerek yenilikler getirdi. Şirketin son çıkardığı önemli bir güncelleme, Pixel Watch’un işlevselliğine birkaç yeni değişiklik getiriyor.

  9to5Google’ın bildirdiğine göre, Pixel Watch, başlangıçta beklenenden iki hafta sonra, söz verilen Mart 2023 güncellemesini almaya başladı. Güncelleme, birçok yeni özellik ve geliştirme ile birlikte geliyor ve güvenlik yaması seviyesini bir üst noktaya yükseltiyor.

  Güncelleme, RWDA.230114.008.R1 yapı numarasına sahipken, Japonya ve Tayvan’da satılan üniteler içinse RWDA.230114.008.J2 varyantıyla geliyor. Son üç aydaki güncellemelerle karşılaştırıldığında, bu en son sürüm, ara yüz, ekran, dokunmatik yüzey, ayarlar gibi alanlarda iyileştirmeler getirerek önemli bir işe imza atıyor. Buna göre güncelleme ile birlikte önemli başlıklardaki yenilikler şöyle:

  Arayüz:

  Dijital Saat, cihaz kapalıyken düğmeye basıldığında kullanılabilir hale geldi. Artık saat, düğmeye basıldığında kırmızı düşük pil göstergesiyle birlikte görüntülenecektir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ekran

  İzleme ekranını uyandırmak için artık düğmeye basmanın yanı sıra, Taç’ı döndürerek de yapabilirsiniz.

  Dokunmatik Yüzey:

  Dokunmatik ekran davranışının hassasiyetini iyileştirmek için optimizasyonlar eklendi.

  Ayarlar:

  Bu sürümde QSS’de pil tasarruf modunu açma/kapatma için tek dokunuş desteği tamamen etkinleştirildi.

  Görüldüğü üzere güncelleme bazı özellikleri geliştirirken, bazı yönlerden ise saate tamamen yeni nitelikler eklemiş. Bakalım Google’ın bu hamlesi zaten popülaritesi her geçen gün artan Pixel Watch’a nasıl bir katkı sağlayacak. Google Pixel Watch yeni güncellemesi sayesinde adeta seviye atladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow