Dragon Age çok oyunculu bileşenlere sahip olmayacak

Dragon Age çok oyunculu bileşenlere sahip olmayacak

Dragon Age çok oyunculu bileşenlere sahip olmayacak

Electronic Arts (EA) ve geliştiricisi Bioware, bir EA ve Bioware’in son çok oyunculu unvanı Anthem’in başarısızlığından sonra U dönüşü yaptıklarını ve oyunu tek oyunculu bir oyuna dönüştürdükleri bildirildi.

Şirket, 2015‘ten beri çoklu oyuncu çalışmalarında olduğu bildiriyordu. Bu nedenle çok oyunculu gibi önemli bir bileşeni es geçme kararı, planlama açısından bir aksilik yaşanmış izlenimi veriyor.

Görünüşe göre EA, tek oyunculu Star Wars Jedi: Fallen Order’ın başarıya ulaşmasının ardından Dragon Age’de vites değiştirmeye daha istekliydi. Bu arada EA, Anthem Next adlı Anthem devam filmini iptal etti. Ancak şirket mevcut oyunu desteklemeye devam edecek.

Stüdyo şefi Lara Miele geçtiğimiz günlerde EA’nın hayranların ne istediğini önemsediklerini belirtti.  Skate, College Football, Command & Conquer ve Battlefront II için ek içerik üretirken hayranların isteklerini ön planda tuttuklarını ifade etti.

Seri en iyi tek oyunculu kampanyalarıyla tanındığı için, hayranlarının Dragon Age’de çok oyunculu olmayışının yasını çok tutmayacaktır. EA’nın ayrıca 2015‘ten beri çalıştığı iddia edilen ve kısa teaser dışında hiçbir zaman gerçekten görülmeyen bir oyun olan Gaia’yı iptal ettiği bildirildi. Şirket o zamanlar bunu “gücü ve yaratıcılığı ellerinize veren son derece iddialı, yenilikçi bir oyun” olarak tanımladı.