Dünyanın en pahalı iPhone'u! Fiyatı şoke etti

Apple'ın yüksek fiyatıyla cepleri yakan popüler telefon serisi iPhone'a önümüzdeki ay yeni üyeler katılıyor. (Hürriyet.com.tr)iPhone 11, iPhone 11 Max ve iPhone XR 2019 ismini taşıması beklenen yeni iPhone modellerinin hemen öncesinde ise Rusya merkezli lüks aksesuar üreticisi Caviar, dünyanın en pahalı iPhone'unu ortaya çıkarmaya hazırlanıyor.
Telefonlar için ince işçilik çıkararak onları özel taşlarla süsleyen aksesuar markası Caviar, bu kez henüz tanıtımı dahi yapılmamış bir telefon için, iPhone 11 için düğmeye bastı.
Şirket, tüketicilerden ön sipariş toplamaya başlarken, hazırlanacak iPhone 11'in fiyatının 300 bin TL'ye dayanması ise şaşkınlık yaratıyor.
Fiyatı 50 bin doları aşan bu özel iPhone 11 modeli, iPhone 11 Universe Diamond adını taşıyor. Üzerinde gerçek göktaşı ve ay parçaları bulunmasından dolayı fiyat hayli yükseliyor.
Daha da ilginci bu modelden sadece bir adet üretilecek olması.
Kapanın elinde kalacağı söylenebilir.
Ancak şirketin 4800 dolar gibi daha uygun fiyatlarla sattığı özel iPhone modelleri de olacak.
Bu model geçtiğimiz günlerde 50. yılı kutlanan, ay yüzeyine yapılan insanlı ilk uzay uçuşu anısına hazırlanan Apollo 11.
iPhone 11 serisi yeni telefonlar Eylül ayının ortasında tanıtılacak, iOS 13 yayına verilecek.
iPhone 11'in özellikleri

iPhone 11 serisi telefonlarla ilgili henüz çok bilgi bulunmasa da, internete sızan bazı görüntüler, yeni Apple telefonlarıyla ilgili önemli ipuçları veriyor.
Örneğin sızan fotoğraflara bakıldığında iPhone XS ve iPhone XS Max'in yenilenmiş modelleri üç adet arka kameraya sahip olduğu görülüyor.
Yeni eklenen sensör ultra geniş açılı çekim özelliğini getirecekken Smart Frame isimli bir özellik de kullanıcılarının beğenisine sunulacak.
Bu özellikle birlikte kullanıcılar standart fotoğraflar çektiği zaman geniş açılı sensör de bir adet fotoğraf çekecek. Bu sayede çerçeveleme işlemi gibi işlemler gerçekleştirilebilecek.
Şirkete yakın kaynaklar, Apple'ın bu yıl duyuracağı iPhone modellerinde Lightning portunu kullanmaya devam edeceği görüşünde. Yani bu yıl bu yönde büyük bir yenilik olmayacak.
Ancak Apple'ın planlarında bu değişiklik bulunuyor ve kuvvetle muhtemel 2020 yılında duyurulacak iPhone modellerinin hemen hepsi USB-C portunu kullanacak.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS