hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dynamic Island Android cihazlar için kullanımda

  Dynamic Island Android cihazlar için kullanımda
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Apple tarafından tanıtımının yapıldığı andan itibaren akıllı telefon dünyasına damgasını vuran Dynamic Island özelliği, geliştirilen bir uygulama sayesinde bütün Android modelleri için kullanıma sunuldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dynamic Island Android cihazlar için kullanımda! Amerikalı teknoloji devi Apple, Eylül ayının ilk haftasında gerçekleştirdiği Far Out etkinliği ile bir kez daha teknoloji gündemine damgasını vurmuştu. Şirket tarafından birçok cihazın tanıtıldığı bu etkinlikte en dikkat çeken şey ise, iPhone 14 Pro modellerinde bulunan Dynamic Island özelliği oldu.

  Apple’ın da özellikle üzerinde durduğu bu yenilik, iPhone 14 Pro modellerine etkileşimli bir kamera alanının kazandırılması manasına geliyor. Açıkçası Amerikalı şirket de kendisine göre devrim niteliğinde olan bu yeniliğe o kadar çok güvenmiş ki, yeni modellerde bu değişimin dışında dişe dokunur başka önemli bir çalışmaya bile yer vermemişti.

  Ancak son birkaç gündür Google Play’de kullanıcıların beğenisine sunulan ve Dynamic Island özelliklerini Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonlara sunan bir uygulama, aslında Apple’ın yeni teknolojisinin o kadar da zor bir alt yapıya dayanmadığını gösteriyor olabilir.

  Jawomo adlı geliştirici tarafından paylaşılan ve Dynamic Island – dynamicSpot ismiyle kullanımına sunulan bu uygulama daha şimdiden 500 binden fazla indirilmiş durumda. Geliştiriciye göre bütün uygulamalarla sorunsuz bir şekilde çalışabilen dynamicSpot uygulamasının, orijinal Dynamic Island’dan hiçbir farkı yok. Tabi tekrar edelim bu geliştiricinin iddiası, gerçek kullanımda herhangi bir farkın olup olmadığı ve varsa bu farkların neler olduğu ise önümüzdeki günlerde anlaşılacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow