Dynamic Island özelliğine benzer bir özelliği sunuyor

Dynamic Island özelliğine benzer bir özelliği sunuyor

Dynamic Island özelliğine benzer bir özelliği sunuyor

Mini Kapsül olarak adlandırılan özellik, ön kamera etrafındaki siyah bandı genişletiyor ve burada şarj durumu, pil detayları gösterilebiliyor. Öte yandan ürün, C serisinde bir ilk olarak 33w SuperVOOC hızlı şarj teknolojisini barındırıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Realme C55, sınıfının en ince telefonlarından bir tanesi. Sadece 7.9mm kalınlıktaki telefon, yaklaşık 190 gram ağırlıkta. Ürünün köşeleri yumuşatılmış hatlara sahip ve arka yüzeyi de parlak plastik malzeme kullanılarak hazırlanmış. Güvenlik tarafında bir diğer önemli nokta ise, sağ yan taraftaki güç tuşuna entegre edilen parmak izi okuyucu sensör.

6.72 inç değerde IPS LCD ekran

Bu ekran, 90Hz tazeleme değeri ve 1080×2400 çözünürlük sunuyor. Böylece akıcı detaylarla karşılaşabiliyorsunuz. Hem dokunuşlara hızlı cevaplar veriliyor hem de özellikle iç mekân kullanımlarında tatmin edici sonuçlarla karşılaşıyorsunuz. İster bir şeyler okuyun, ister bir şeyler oynayın, isterseniz de bir şeyler izleyin.

MediaTek Helio G88
Ürün, sınıfında iyi bir performans sunuyor. Helio G88 çipsetine 8GB RAM ve 256GB dahili depolama eşlik ediyor. Cihazın microSD kart desteği var. Ayrıca güçlü oyun ve uygulamalar için isterseniz 8GB’a kadar sanal RAM desteğini devreye alabilirsiniz. Böylece toplamda 16GB RAM değerine erişebiliyorsunuz.

Dual kamera sistemi

Bu sistem, 64 + 2MP kameralardan oluşuyor. 2MP değerde kamera, derinlik sensörü görevi görüyor. 64MP kamera, Realme C55’i segmentinde iddialı bir konuma getiriyor ve özellikle iyi ışıklı ortamlarda, fotoğrafçılık tarafında tatmin edici sonuçlar sunuyor. Tabii buna ek olarak üründe bokeh efektli çekim, gece çekimi ve çeşitli filtrelerin kullanılabildiği detaylar da mevcut. Kamera sistemi, yapay zekânın da yardımıyla çekilen fotoğrafları en iyi versiyonlarıyla size sunmaya çalışıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Video tarafında da 1080p 60FPS videolar çekebilirsiniz, ki bu da Facebook, Instagram, TikTok ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında yapacağınız paylaşımlar için yeterli.

Selfie kameramız ise 8MP değerde. HDR ve panorama çekim gibi detayları bulunan kamera, bokeh efektli selfie’ler tarafında da tatmin edici sonuçlar sağlıyor.

5000mAh pil

Bu pil, tek şarj ile normal kullanımda 2, yoğun kullanımda da 1 günü rahatlıkla geride bırakmanıza yardımcı oluyor. Ürün, 33w hızlı şarj desteğine sahip ve destekli adaptör, kutuda geliyor. Böylece ayrıca para vermeden kısa sürede cihazınızı şarj edebilirsiniz. Ürünü yarım saate %50’ye kadar, 1 saat civarı bir sürede de %100 şarj edebilirsiniz.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber