E3 2017’de karşılaşabileceğimiz 5 sürpriz oyun

E3 2017’de karşılaşabileceğimiz 5 sürpriz oyun

E3 2017’de karşılaşabileceğimiz 5 sürpriz oyun

13 – 15 Haziran tarihleri arasında Los Angeles’ta gerçekleşecek olan E3 2017 öncesinde nefesler tutulmuş durumda. Peki bizleri ne gibi sürprizler bekliyor?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oyun dünyasının en önemli etkinliği olarak gösterilen E3 fuarına artık sayılı günler kaldı. Her sene olduğu gibi bu sene de Los Angeles’ta gerçekleşecek olan E3 2017 interaktif oyun ve eğlence fuarında bir çok yeni yapımın tanıtılması bekleniyor.

Elbette tanıtılacak oyunları birçoğunu zaten biliyoruz. Zira fuara katılacak olan geliştiriciler de şimdiden listelerini bazı mecralar yoluyla, oyun severlerle paylaşmış durumda.

Peki ya E3 2017’de sürpriz olarak karşımıza çıkacak oyunlar? İşte bizleri asıl ilgilendiren nokta burası. Bilindiği üzere her sene E3’te birçok sürprizle karşılaşıyoruz. Genelde bu sürprizler, oyun dünyasına damga vurmuş yapımların, devam oyunlarının duyurusu şeklinde oluyor. En azından şimdiye kadar bu şekilde oldu. Peki bu E3’te en çok hangi oyunların duyurusunu görmeyi isterdik? İşte dünyanın önde gelen bazı oyun mecralarının yaptıkları anketlere göre, E3’te duyurulması istenen 5 oyun.

half life 3

Half Life 3

Evet listemize olmazsa olmaz bir isimle başlıyoruz. Half Life 3. Valve, Steam üzerinden çok iyi para kazanıyor. Bu inkar edilemez bir gerçek. Dolayısıyla, Valve’in şu anda para gibi bir derdi yok. Bu sebeple de Half Life 3’ü olabildiğince geç çıkartacaklardır.

Her ne kadar E3 2017, Half Life 3 duyurusu için çok iyi bir yer olsa da bu durumun Valve’in umrunda olduğunu sanmıyorum. Oyuncuların büyük bir kısmı Gordon Freeman ile yeniden heyecan dolu bir macera yaşamak istese de, yapımcı tarafında buna sıcak baktığını söylemek pek de mümkün değil.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olsun yine de E3’te duyacağımız bir HL 3 duyurusunun bizleri sevinçten göz yaşlarına boğacağını belirtelim.


splintercell

Splinter Cell

Ubisoft’un en köklü oyun serilerinden biri olan Splinter Cell, Sam Fisher isimli bir ajanın hayatını konu alıyordu. Serinin son oyunu olan Splinter Cell Blacklist, 2013 yılında yayınlanmıştı. Ondan önceki Conviction’un da 2010 yılında yayınlandığını hesaba katarsak, yeni bir oyunun tam da vakti olduğunu söyleyebiliriz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ubisoft’un şu aralar yeni Assassin’s Creed ve Far Cry oyunları ile meşgul olduğunu biliyoruz. Fakat 4 senelik boşlukta, yeni bir Splinter Cell oyununu geliştirmek için bolca vaktin olduğunu da kimse inkar edemez.

Sonuç olarak Sam Fisher ile gölgelerin içerisinde dolaşıp, düşmanlarımızı görünmeden avlamak her zamanki gibi çok keyifli olacaktır.


metroid prime

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Metroid Prime

Ülkemizde Nintendo konsollarının ya da oyunlarının pek tutmadığını söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Tutan oyunların da Pokemon ya da Super Mario gibi klasikler olduğunu belirtelim.

Metroid Prime serisi de Nintendo ile özdeşleşmiş bir yapım. Bu oyun ülkemizde ne derece seviliyordur bilinmez fakat Avrupa ve Amerika’da önemli bir kitleye sahip olduğu da bir gerçek. Belki ülkemizde yeni bir Metroid Prime oyununu bekleyen, önemseyen pek kimse olmayacaktır. Fakat dünya genelinde durum biraz farklı.

Nintendo’nun E3 2017 sunumunda yeni bir Metroid Prime oyunu tanıtması, oyun severler açısından hoş bir sürpriz olabilir. Böyle bir klasiği, Nintendo Switch’te görmek gerçekten güzel olacak. Elbette yine de çok emin konuşmayalım.

prince of persia

Prince of Persia

Assassin’s Creed serisi ile iyi bir rüzgar yakalayan Ubisoft, Prince of Persia’yı da unutmuş değil. Oyun dünyası ile az çok ilgileniyorsanız, Assassin’s Creed’ten önce Prince of Persia’nın olduğunu da çok iyi hatırlayacaksınızdır.

Aslında Assassin’s Creed serisinde yaptığımız bir çok akrobasi hareketini, hatta daha fazlasını Prince of Persia’da da yapabiliyorduk. Bu serinin tek eksiği açık dünya tarzında bir oynanışa müsait olmamasıydı. Yapımın belli bir hikaye örgüsünde geçmesi, tekdüze bir ilerleyişi zorunlu kılıyordu.

Ubisoft cephesine yakın bazı kaynaklar, Prince of Persia serisinin sil baştan yeniden başlayabileceğini iddia ediyor. Hazır Assassin’s Creed serisine de 1 yıl ara verilmişken, yeni PoP oyunu için E3 2017 doğru bir durak olabilir.


pokemon

Pokemon

Bir oyun da Nintendo Switch sahipleri için yazalım. Hali hazırda Nintendo, E3 2017’de birçok sürprizinin olduğunu net bir dille ifade etmişti. Hatta bazı oyunların ismi şimdiden verilmiş durumda.

Switch satışlarının oldukça iyi gittiğini göz önüne alırsak, Nintendo’dan güzel bir Pokemon duyurusu gelmesi çok da sürpriz olmaz. Elbette bu oyun Switch için mi olur yoksa 3DS için mi olur orasını kestirmek güç.

Fakat Pokemon genel olarak mobil oyun platformlarında karşımıza çıkan bir yapım. Dolayısıyla gelecek olan sürpriz duyuru da bu doğrultuda iOS, Android ya da 3DS için olabilir.