Açıklama geldi! EBA çöktü mü, neden açılmıyor? İşte son dakika bilgileri

Açıklama geldi! EBA çöktü mü, neden açılmıyor? İşte son dakika bilgileri

Açıklama geldi! EBA çöktü mü, neden açılmıyor? İşte son dakika bilgileri

EBA’ya giriş yapmak isteyen öğrenciler uygulamada "EBA çok kalabalık" hatası ile karşılaştı. EBA’daki yavaşlama sonrası öğrenciler ve veliler “EBA çöktü mü?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Konuya ilişkin Bakan Selçuk’tan son dakika açıklaması geldi. Peki, EBA’ya neden girilmiyor?

EBA üzerinden uzaktan eğitimini devam ettiren öğrenciler uygulamaya erişim problemi yaşadı. Sıkıntının devam etmesinin ardından Bakan Selçuk’tan son dakik açıklaması geldi.

BAKAN SELÇUK’TAN EBA AÇIKLAMASI

Bakan Selçuk'un açıklamaları şu şekilde;

"Aksaklıkların giderilmesi için çalışmalar yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı olarak konu ile ilgili bir takım çabalar içindeyiz, EBA destek merkezlerinin 8668 olduğunu ifade ederken aslında bunun da çözüm yollarımızdan bir tanesi olduğunu vurgulamak isterim bu arada hayırseverlerimizin desteği var onlara da çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin çok büyük bir kısmının erişimi ile ilgili başka yollar metodlar oluşturuyoruz."

EBA ÇÖKTÜ MÜ, NEDEN GİRİLMİYOR?

EBA kullanıcı sayısının sıçrama yapmasıyla birlikte uygulamada problemler meydana geldi. Bakan Selçuk uygulamadaki problemlerin kısa süre içerisinde giderileceğini belirtti.

EBA ÇOK KALABALIK HATASI NEDİR?

"EBA çok kalabalık hatası" yaşanan yoğunluktan dolayı kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sisteme beklenenden çok kişinin aynı anda girmesiyle birlikte oluşan teknik sorun nedeniyle bu hata meydana geliyor. EBA çok kalabalık hatasının ayrıntılı içeriğinde ise şu satırlara yer veriliyor: "Şu an yüz binlerce öğretmen ve öğrenci EBA'da. Yoğunluk yüzünden sorun yaşamış olabilirsin! Bu süreçte EBA TV kanallarımız yanında." Bu tip bir hatayla karşılaşan kullanıcıların sisteme yeniden girmeye çalışmaları ya da alternatif yolları kullanmaları gerekiyor.

DERSLER NASIL TAKİP EDİLEBİLECEK?

Online ders almak isteyen öğrenciler ders programında yer alan dersleri TRT EBA TV üzerinden takip edebilirler. 

TRT EBA TV İÇİN TIKLAYINIZ...