Elon Musk'ın serveti eridi

Elon Musk'ın serveti eridi

Elon Musk'ın serveti eridi

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında gösterilen Elon Musk, kaybettiği paralarla büyük zarara uğradı. Hatırlayacağınız üzere dünyanın en zengini ünvanını almıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bugün aniden gelişen olaylar sonucunda zorluk yaşayan Elon Musk, kaybettiği paralarla önemli bir ünvanı terk etmiş oldu. Şirketlerin hisseleri bazen çok ciddi değerler kazanır. Elektrikli araçlar denilince akıllara ilk gelen firma hiç şüphesiz Tesla oluyor ve onun hisseleri her geçen gün daha fazla artış gösteriyor.

Musk’ın diğer işleri olan uzay ve tünel yapımı yine ciddi bir kazanç sağlayabiliyor. O bunlar sayesinde gerçekten de büyük bir servete sahip oldu. Hatta Jeff Bezos gibi bir ismi bile geçmeyi başardı.

Gelen son detaylara göre Tesla şirketinin hisseleri yaklaşık olarak yüzde 8 oranında değer kaybı yaşadı. Bu değer kaybı nedeniyle şirket zor duruma girdi. Menkul kıymetler borsasına Tesla tarafından bildirildiğine göre, şu anda önemli bir kayıp var.

Tesla hisselerinde yaşanan ani yükselme nedeniyle Musk 189,7 milyar dolar net servet elde etmişti. Bu onun dünyanın en zengini ünvanını alması için yeterli oldu. Fakat sadece 1 gün içerisinde 13,5 milyar dolar kayıp yaşadı. Böylece Jeff Bezos karşısında geriye düştü.

Genel olarak bakıldığında Tesla bütün yıl oldukça iyi bir performans göstermişti. Fakat hem Jeff Bezos hem de Musk dünyanın en zengini ünvanı konusunda sıkı bir rekabete girmiş gibi görünüyor.